Więcej informacji na temat cyklu „Kino z duszą”
Pierwszy czwartek miesiąca – 5 lutego 2026 r. godz. 19:00, bilety w cenie 15 zł. dostępne do nabycia w kasie kina od czwartku 01 stycznia 2026.
W ramach naszego cyklu „Kino z duszą” wraz z o. Markiem Kotyńskim zapraszamy na kolejny seans – hiszpański dramat pt. „Niedziele” . Po seansie prelekcja i dyskusja na temat filmu.
Kraj i rok produkcji: Hiszpania 2025
Czas trwania: 115 min.
„Niedziele” w reżyserii wschodzącej gwiazdy europejskiego kina Alaudy Ruiz de Azúa to poruszająca opowieść o współczesnej rodzinie. Opowiada historię Ainary, inteligentnej nastolatki stojącej u progu dorosłości, która w pewnym momencie odkrywa w sobie powołanie religijne. Postanawia wstąpić do zakonu zamkniętego. Jej decyzja budzi sprzeciw bliskich, szczególnie dominującej ciotki, a proces „rozeznania” staje się dla dziewczyny bolesnym doświadczeniem – nie z powodu duchowych wątpliwości, lecz braku zrozumienia ze strony rodziny. Ainara, wychowywana przez zdystansowanego ojca i otoczona chaotycznymi relacjami krewnych, próbuje znaleźć własną drogę pomiędzy rodzinnymi konfliktami, presją oczekiwań i pierwszymi zauroczeniami.
„Niedziele” to delikatna i mądra opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości i odwadze, by pozostać wiernym sobie nawet wtedy, gdy najbliżsi nie potrafią tego zrozumieć. To historia, która dzięki swojej szczerości, emocjom i subtelnemu podejściu do tematu wiary i rodziny przemawia do publiczności ponad granicami.
(opis dystrybutora)
Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna:

