Drodzy Rodzice

9 września odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania do pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez Wasze dzieci.  

Poniżej zamieszczony jest link odsyłający do deklaracji. Bardzo proszę ją wydrukować, wypełnić i przekazać do moich rąk podczas spotkań indywidualnych w kancelarii parafialnej (grafik spotkań umieszczony jest poniżej).

DEKLARACJA RODZICÓW

Przy wypełnianiu deklaracji bardzo proszę zwrócić uwagę na dwie sprawy. Po pierwsze proszę napisać dokładnie do jakiej szkoły chodzi Wasze dziecko, np. Szkoła Podstawowa nr 3 lub 4 oraz do której klasy np. III a lub b itd.

Po drugie: w miejscu, gdzie trzeba podać informację o chrzcie, rodzice dzieci, które były chrzczone w naszej parafii piszą „parafia tutejsza„, natomiast jeżeli dziecko było ochrzczone w innej parafii, to wystarczy w deklaracji napisać w jakiej i miejscowość. Należy przy tym pamiętać o obowiązku dostarczenia kserokopii świadectwa chrztu najpóźniej do końca roku kalendarzowego.

Kolejna ważna sprawa dotyczy tylko tych rodziców dzieci komunijnych, które mieszkają na terenie innej parafii. Bardzo proszę o uzyskanie od swojego księdza zezwolenia na przygotowanie dziecka i przystąpienie do I Komunii Św. w naszej parafii.

Przypominam jakie są podstawowe wymagania w ramach naszego przygotowania:

uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Stanowi ono najważniejszy element przygotowania dziecka i dlatego, to uczestnictwo powinno mieć miejsce w każdą niedzielę. Msza św. niedzielna dla dzieci komunijnych, sprawowana jest o godz. 11.00. Dzieci po Mszy św. otrzymują tzw. owieczkę, którą wklejają w odpowiednie miejsce w swoim indeksie. Przypominam, że obowiązek uczestniczenia we Mszy św. o godz. 11.00 jest wtedy, gdy po zakończonej Eucharystii przewidziana jest katecheza dla danej grupy komunijnej. W pozostałych przypadkach można wybrać dowolną godzinę Mszy, po której dziecko zakrystii również otrzyma owieczkę. W sytuacji, gdy zdarzy się Wam uczestniczyć w Mszy św. w innej parafii, to trzeba poprosić miejscowego księdza o wpis w miejscu wklejenia owieczki.

uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym (październik), minimum 5 razy

uczestnictwo w Roratach (grudzień), minimum 4 razy

uczestnictwo w Drodze Krzyżowej (Wielki Post), minimum 3 razy

Informacje o terminach katechez dla dzieci i spotkań dla rodziców dostępne są w w górnej zakładce Aktualności/Program.

Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Marcin Brzeszczyński

Spotkania indywidualne obojga rodziców oraz dziecka z księdzem proboszczem w kancelarii parafialnej:

  • Piątek 15.09.2023 godz. 19:00 – kl. III a (Szkoła Podstawowa nr 3)
  • Wtorek 19.09.2023 godz. 19:00 – kl. III b (Szkoła Podstawowa nr 3)
  • Środa 20.09.2023 godz. 19:00 – kl. III c (Szkoła Podstawowa nr 3)
  • Piątek 22.09.2023 godz. 19:00 – kl. III a (Szkoła Podstawowa nr 4)
  • Wtorek 26.09.2023 godz. 19:00 – kl. III b (Szkoła Podstawowa nr 4)
  • Środa 27.09.2023 godz. 19:00 – kl. III c (Szkoła Podstawowa nr 4)

Na spotkanie przychodzimy z wypełnioną i podpisaną deklaracją oraz w przypadku zamieszkania poza naszą parafią – zgodą z parafii zamieszkania na przygotowanie i przyjęcie Komunii Świętej w naszej parafii. Dopiero na spotkaniu dziecko otrzyma indeks.