Cykl filmowy: „Kino z duszą”

wrz 25, 2022 | Aktualności

Już od października 2022 r. w pierwsze czwartki miesiąca zapraszamy do naszego kina „Kurtyna” na cykl filmowy pt. Kino z duszą. Chcemy w ten sposób zaproponować naszym Parafianom i Gościom wartościowe filmy z ciekawym komentarzem. Projekcja rozpoczyna się o godz. 19. Po zakończonym seansie i krótkim omówieniu filmu przez o. dra Marka Kotyńskiego zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji na temat pokazu, każdy z uczestników może zabrać głos. Koszt biletu wynosi 10 zł. Bilety można nabywać w kasie kina lub zakrystii. Przed filmem zachęcamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej w kościele o godz. 18.

Terminy i tytuły seansów (po kliknięciu na tytuł można znaleźć więcej informacji, przeczytać recenzję i zobaczyć zwiastun):

  • Czwartek, 07 marca 2024 r., godz. 19:00 – Pasja (historyczny, USA 2004 r., 127 min.)
  • Czwartek, 04 kwietnia 2024 r., godz. 19:00 – Wandea. Zwycięstwo albo śmierć (historyczny, Francja 2022 r., 100 min.)
  • Czwartek, 02 maja 2024 r., godz. 19:00 – Powołany 2 (dokument fabularyzowany, Polska 2024 r., 90 min.)
  • Czwartek, 06 czerwca 2024 r., godz. 19:15 

Informacje o wcześniejszych projekcjach można znaleźć tutaj.

o. dr Marek Kotyński CSsRkapłan Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów). Studiował teologię duchowości na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W latach 1995-2001 był kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie. Studia doktoranckie ukończył w 2004 roku w Instytucie Duchowości Papieskiego Wydziału Teologicznego Teresianum w Rzymie. Jest pracownikiem Akademii Katolickiej w Warszawie, wykłada m.in. teologię i historię duchowości, teologię modlitwy, mistykę, spowiednictwo, kierownictwo duchowe oraz duchowość filmu. Jest rekolekcjonistą i misjonarzem w Polsce i za granicą oraz częstym bywalcem mediów.