Ks. Marcin Brzeszczyński nowym proboszczem naszej parafii!

cze 15, 2023 | Aktualności

W czwartek 15 czerwca 2023 biskup Romuald Kamiński mianował ks. kanonika Marcina Brzeszczyńskiego, dotychczasowego rezydenta, proboszczem naszej parafii. Zastąpi on na tym stanowisku ks. kan. Antoniego Czajkowskiego, który osiągnie w tym roku kapłański wiek emerytalny. Ksiądz Proboszcz-Nominat będzie łączył swoją funkcję z dotychczasowymi zadaniami w Diecezji Warszawsko-Praskiej (jest dyrektorem Wydziału Misyjnego oraz Dzieła Misyjnego). Ksiądz Antoni pozostanie w naszej parafii jako rezydent-senior.

Nowemu Księdzu Proboszczowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych w posłudze duszpasterskiej! Polecamy go modlitwie wszystkich Parafian.

Uroczystości dziękczynne za 14-letnią posługę proboszcza ks. Antoniego odbędą się w niedzielę 18 czerwca o godz. 12:30, natomiast uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w niedzielę 2 lipca  podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.