21.10.2023 – Pielgrzymka do Strachociny i Miejsca Piastowego

paź 22, 2023 | Aktualności, Pielgrzymki

W sobotę 21 października ponad 30-osobowa grupa naszych parafian wraz z ks. Proboszczem odwiedziła Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie – miejsce, gdzie przyszedł na świat wielki patron Polski, który zginął śmiercią męczeńską za wiarę katolicką.
Ewangelia z tego dnia mówiła o przyznawaniu się do Boga – nie można lepiej opisać drogi do świętości św. Andrzeja Boboli, jak podążaniem za Bogiem każdego dnia i przyjmowaniem swojego Krzyża z wielką ufnością.
Ksiądz Józef Niżnik, któremu objawiał się św. Andrzej Bobola, proboszcz Sanktuarium św. Andrzeja, w trakcie homilii wzywał do odważnego świadczenia o Bogu, w miejscach gdzie jesteśmy posyłani każdego dnia.
Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Bogu niech będą dzięki za piękne duchowe przeżycia i wspaniałą pogodę, która nam towarzyszyła w pielgrzymowaniu.