Rekolonie: Zakopane 2023 – relacja

lip 20, 2023 | Aktualności

⛰️ W dniach od 10-16 lipca młodzież ze Służby Liturgicznej (starsi ministranci, lektorzy i cermoniarze) wybrała się na siedmiodniowy wyjazd o charakterze rekolekcyjno–integracyjnym do Zakopanego🌄 (Rekolonie).
⛰️ Zdobyliśmy szczyty m.in. Nosal, Giewont, Małołączniak oraz Kopę Kondracką😁. Był również dzień spędzony na Termach Chochołowskich🌊, dzień w parku rozrywki Energylandia🎢 oraz luźniejszy dzień poświęcony integracji i planszówkom♟️. W ramach formacji duchowej😌 codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej✝️, odmawialiśmy poranną jutrznię, wieczorną kompletę, różaniec🌹 oraz uczestniczyliśmy w medytacji nad słowem Bożym🛐. Odwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem🌄, a w drodze powrotnej Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Czwartego dnia wyjazdu🗓 dołączył (tzn. został dowieziony) do nas nasz wikariusz ksiądz Samuel, który umożliwił nam indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu✝️. Uczestnicy nie posiadali telefonów komórkowych📱 co pomogło im w integracji oraz głębszym przeżywaniu rekolekcyjnej części „Rekolonii”.
⛰️ Dziękujemy wszystkim parafianom za wsparcie modlitewne🛐 oraz pomoc w sfinansowaniu tego wyjazdu☺️, a w szczególności Księdzu Proboszczowi, członkom kółek różańcowych🌹 oraz anonimowemu darczyńcy. Dziękujemy także Panu Artemiuszowi Żochowskiemu za bycie opiekunem i kierowcą.🚙
Poniżej krótka fotorelacja: