Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszej parafii. 1-2 listopada 2020

paź 30, 2020 | Aktualności

W niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu.

1 listopada o godz. 12.30, pierwsza Msza św. gregoriańska listopadowa za zmarłych. Po niej modlitwa za zamarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Nie będzie procesji żałobnej.

2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. O godzinie 10.00, druga Msza św. gregoriańska listopadowa. Po Mszy św. modlitwa za zamrłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

Msze św. gregoriańskie listopadowe w pozostałe dni sprawowane są codziennie o godz. 7.00, w niedzielę zaś o godz. 8.00.

Pamiętajmy, że w dniach od 1 do 9 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej. Każdego dnia możemy otrzymać jeden odpust dla jednego zmarłego. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwa w intencji tego zmarłego.

W kancelarii parafialnej, oraz w zakrystii po Mszach św., przyjmujemy na wypominki roczne, Mszę św. gregoriańską oraz wypominki jednorazowe. Bardzo prosimy, aby przynosić na kartkach zapisane imiona i nazwiska zmarłych. Można te osoby zapisywać na własnych kartkach, lub skorzystać z kartek wyłożonych przy prasie katolickiej. Pozwoli to nam na sprawne przyjmowanie wypominków, ograniczy do minimum kontakt i zapobiegnie tworzeniu się kolejek w kancelarii czy zakrystii. Na wypominki będziemy również przyjmować także na cmentarzu parafialnym, w sobotę  31.10, w godzinach od 9.00 do 15.00, oraz w dzień Wszystkich Świętych od godziny 9.00 do 12.00.