Kino z duszą: „Dźwięki muzyki”

lis 15, 2023 | Kino z duszą

Więcej informacji na temat cyklu „Kino z duszą”

Pierwszy czwartek miesiąca – 04 stycznia 2024 r. godz. 19:00, bilety w cenie 10 zł. dostępne do nabycia w kasie kina i zakrystii od soboty 02 grudnia.

W ramach naszego cyklu „Kino z duszą” wraz z o. Markiem Kotyńskim zapraszamy na kolejny seans – amerykański musical pt. „Dźwięki Muzyki” . Po seansie prelekcja i dyskusja na temat filmu.

Austria, schyłek lat trzydziestych minionego wieku. Maria (Julie Andrews) jest kandydatką do nowicjatu w salzburskim klasztorze. Kiedy po raz kolejny, zamiast na modlitwach w przyklasztornej kaplicy, spędza czas na spacerowaniu po górach, Matka Przełożona (Peggy Wood) podejmuje ostateczną decyzję w sprawie jej przyszłości. Postanawia wysłać ją na jakiś czas do domu kapitana Georga von Trappa (Christopher Plummer), oficera marynarki w stanie spoczynku, który poszukuje guwernantki dla siedmiorga swoich dzieci. Na miejscu Maria odkrywa, że autokratyczny wdowiec dowodzi swoim domem jak okrętem, a dzieci traktuje jak żołnierzy. Wydaje komendy, każe im stawać na baczność, maszerować i reagować na gwizdek. Pozbawione ojcowskiej miłości dzieci, żeby zwrócić na siebie jego uwagę, skutecznie odstraszają kolejne guwernantki. Maria, niezrażona początkowymi trudnościami, postanawia wypełnić dom von Trappów radością i muzyką…

„Dźwięki Muzyki” to klasyka amerykańskiego kina. Laureat 5 Oscarów, w tym za najlepszy film.

Kraj i rok produkcji: USA 1965
Czas trwania: 175 min.
Reżyseria: Robert Wise

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna: