II Niedziela Adwentu

gru 6, 2020 | Ogłoszenia

  1. W dzisiejszą II niedzielę Adwentu, obchodzimy po raz 21. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, organizowany przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach od poniedziałku do soboty codziennie rano o godz. 7.00. Dodatkowo Msze roratnie są odprawiane także w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.
  3. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00.
  4. W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek wspomnienie N.M.P. Loretańskiej.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.00.
  6. W sklepiku parafialnym są do nabycia opłatki wigilijne.
  7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć wigilijne świece Caritas, dochód uzyskany ze sprzedaży świec, będzie przeznaczony na pomoc materialną dla misjonarek z naszej diecezji, które pracują w Amazonii peruwiańskiej. Małe świece będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę, w przypadku dużych świec wartość minimalna wynosi 8 zł.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Sobocińską, Teresę Wocial, Tadeusza Jackiewicza, Anitę Wocial, Jadwigę Szulim, Stanisława Linek. Wieczny odpoczynek…
  10. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.