II Niedziela Wielkiego Postu

lut 27, 2021 | Ogłoszenia

 1. Dziś, po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na dzieło misyjne „Ad Gentes”, którego celem jest pomoc materialna polskim misjonarzom i misjonarkom.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy, 10 marca, włącznie. W niedzielę, Msze św. według niedzielnego porządku, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę, Msze św. z nauką ogólną, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.30, 18.00 i 19.30. Są jeszcze wolne intencje w rekolekcje: w poniedziałek, 8 marca o godz. 10.30, oraz w środę, 10 marca o godz. 9.00 i 10.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. Rekolekcje, będzie prowadził Oblat N.M.P. W tym roku rekolekcje szkolne nie będą się odbywały.
 3. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.30, będzie sprawowana Msza św. w int. Żołnierzy Niezłomnych, na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Natomiast ofiary składane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na spłatę kolejnej raty pożyczki z WFOŚiGW na termomodernizację Domu Parafialnego.
 4. We czwartek, święto św. Kazimierza, królewicza. Jest to także dzień imienin bpa seniora Kazimierza Romaniuka, oraz 39 rocznica jego święceń biskupich. W swoich modlitwach pamiętajmy o biskupie seniorze.
 5. W piątek, pierwszy miesiąca, Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00., po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Spowiedź rano od godz. 6.40 i po południu od godz. 16.30.
 6. W sobotę, pierwszą miesiąca, Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P o godz. 7.00, po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej sprawowane są, w każdy piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, oraz o 17.30 i 18.30 – nabożeństwa ogólne. Gorzkie Żale, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 8. W miesiącu marcu odbędą się spotkania katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych oraz rodziców, w następujących terminach:

04 marca (czwartek) klasa III a, Sz. P. nr. III.

06 marca (sobota) klasa III b, Sz. P. nr. III.

13 marca (sobota) klasa III c, Sz. P. nr. III.

16 marca (wtorek) klasa III d, Sz. P. nr. III.

18 marca (czwartek) klasa III e, Sz. P. nr. III.

23 marca (wtorek) klasa III a, Sz. P. nr. IV.

30 marca (wtorek) klasa III b, Sz. P. nr. IV.

Spotkania są obowiązkowe. Wszystkie rozpoczynają się o godz. 18.30.

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 2. Zapowiedzi:

Jakub Muszel, kawaler z par. tut., oraz Aneta Twarowska, panna z par. św. Hieronima w Starej Miłosnej, zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Olszewską, Dariusza Pietrzyka, Helenę Krasnodębską. Wieczny odpoczynek racz…

Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.