II Niedziela Zwykła

sty 14, 2023 | Ogłoszenia

  1. 18 stycznia (środa) rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan
  2. W piątek 20 stycznia przypada 5 r. ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. W swoich modlitwach pamiętajmy o naszym Biskupie.
  3. Z wielką wdzięcznością informujemy, że w naszej parafii powstało „pogotowie modlitewne”, czyli grupa niemal 20 osób gotowych modlić się w intencjach zgłoszonych przez osoby potrzebujące duchowego wsparcia przez kolejne 9 dni, a więc w ramach nowenny. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z osobą koordynującą pod numerem telefonu wywieszonym w gablocie. Zachęcamy także kolejne osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło. Więcej informacji na stronie parafii pod adresem: www.parafiamilosna.pl/pm/ 
  4. Informujemy, że od nowego roku została uruchomiona nowa strona naszej parafii na facebooku pod adresem: www.facebook.com/parafiamilosna Poprzednia strona nie jest już aktualizowana. Zachęcamy do polubienia, korzystania i udostępniania nowego profilu, na którym znajdziemy bieżące informacje z życia naszej parafii.
  5. Istnieje możliwość dołączenia do pielgrzymki lotniczej do Włoch w dniach od 9 do 16 czerwca tego roku. W programie odwiedziny miejsca objawień św. Michała Archanioła oraz Lanciano – miejsca cudu eucharystycznego, a także miejscowości związanych z życiem św. o. Pio: San Giovanni Rotondo i Pietrelciny. Koszt to 1990 zł + 550 euro. Więcej szczegółów (w tym program) w zakrystii i na stronie parafii. Zapisy z wpłatą zaliczki do niedzieli 29 stycznia.
  6. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

16 STYCZNIA (poniedziałek)

od godz. 16.00 –  ul. Chopina (2 księży, jeden od początku drugi od końca)

od godz. 18.30 –  ul. Nałkowskiej (1 ksiądz)

17 STYCZNIA (wtorek)

od godz. 16.00 –  ul. Szekspira (1 ksiądz) oraz Szosowa 3, czyli tzw. Osiedle Drogowców (1 ksiądz)

od godz. 18.30 –  ul. Rejtana (1 ksiądz)

18 STYCZNIA (środa)

od godz. 16.00 –  ul. Słowackiego (2 księży, jeden od początku drugi od końca)

od godz. 18.30 –  ul. Staszica (1 ksiądz)

19 STYCZNIA (czwartek)

od godz. 16.00 – ul. Niemojewskiego (2 księży, 1 ksiądz od początku do Przybyszewskiego, 2 ksiądz od Jagiellońskiej do Przybyszewskiego)

od godz. 18.30 – ul Niemojewskiego – (1 ksiądz od końca do Jagiellońskiej)

20 STYCZNIA (piątek)

od godz. 16.00 –  ul. Mickiewicza (2 księży, jeden od początku drugi od końca)

od godz. 18.30 –  ul. Kilińskiego (1 ksiądz)

21 STYCZNIA (sobota)

od godz. 9.00 –  ul. 3 Maja – (3 księży) – jeden od początku do ul. Przybyszewskiego, drugi od ul. Przybyszewskiego do ul. Baryłki, a trzeci od końca do ul. Baryłki

W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii możemy zapoznać się z  planem kolędy na przyszły tydzień. Bardzo prosimy o możliwość przywiezienia księży, którzy rozpoczynają kolędowanie od godz. 16.00 na poszczególne ulice. Osoby które mogą to uczynić prosimy, aby zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Janinę Szczęsną, Henryka Celińskiego, Bogdana Wyszyńskiego, Adama Chwała, Wincentego Jankowskiego. Wieczny odpoczynek…
  3. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.