III Niedziela Zwykła

sty 20, 2024 | Ogłoszenia

  1. Od jutra w czwarte poniedziałki miesiąca zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu (od Mszy porannej do popołudniowej). Chcemy, żeby adoracja była możliwa w każdy poniedziałek, ale do tego potrzebujemy jeszcze kilkunastu osób, które podejmą się regularnego, przynajmniej raz w miesiącu, w wybranym przez siebie czasie, godzinnego dyżuru adoracyjnego. Na razie komplet mamy na drugie i trzecie poniedziałki miesiąca, natomiast pozostałe jeszcze są niepełne. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii.
  2. W najbliższą sobotę po Mszy o godz. 7 zapraszamy na nabożeństwo misyjne.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Przemysława Króla, posługującego w powstającej parafii pw. Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie, który będzie głosił słowo Boże na każdej Mszy Świętej, a po Mszach przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszki na rzecz budowy kościoła.
  4. Od tego roku w pierwsze niedziele miesiąca podczas Mszy o godz. 12:30 chcemy modlić się szczególnie za małżeństwa sakramentalne, które w danym miesiącu przeżywać będą swoje rocznice ślubu. Będzie to również okazja do wspólnego publicznego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Serdecznie zachęcamy małżonków, zwłaszcza tych, którzy pobrali się w lutym, do wcześniejszego zapisywania się w zakrystii lub kancelarii, by móc przygotować okolicznościowe pamiątki.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 w naszym kościele odbędzie się koncert Oratorium: Słowo stało się ciałem w wykonaniu solistów oraz połączonych chórów. Szczegóły zamieszczone na plakacie w gablocie. Wstęp wolny. Bardzo serdecznie zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie. Informujemy, że z racji przygotowania do koncertu, w sobotę od godz. 8.00 do 14.00, kościół będzie wyłączony z użytkowania i nie będą mogły się odbywać uroczystości pogrzebowe. Za utrudnienia przepraszamy.
  6. W przyszłym tygodniu powracamy do wizyty duszpasterskiej.

30 STYCZNIA (wtorek)

od godz. 16.00 –  ul. Leśna i Pogodna 1 ksiądz

31 STYCZNIA (środa)

od godz. 16.00 – ul. Mińska (od nr. początkowych) 1 ksiądz

1 LUTEGO (czwartek)

od godz. 16.00 –  ul. Wąska (od nr. początkowych) 1 ksiądz

3 LUTEGO (sobota)

od godz. 10.00 –  ul. Armii Krajowej nr. parzyste – 2 księży (jeden od początku drugi od końca).

Na stronie internetowej oraz w gablocie przed kościołem zamieszczony jest plan od 30 stycznia do 10 lutego.

  1. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Jadwigę Kowalczyk, Jacentego Widłasia, Bogdana Chłopika, Wojciecha Szelepkę. Wieczny odpoczynek….
  3. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.