IV Niedziela Adwentu

gru 19, 2020 | Ogłoszenia

 1. W czwartek wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu będzie tylko jedna Msza św. o godz. 7.00. Zachęcamy również do zachowania tradycji postu.
 2. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie Pasterka o północy. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki, będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Pozostałe Msz św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00. 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy o godz. 7.00. Z racji uroczystości post nie obowiązuje.
 3. 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są na budowę nowych świątyń w Diecezji.
 4. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 5. W sklepiku parafialnym są do nabycia opłatki wigilijne.
 6. Przed kościołem można nabyć wigilijne świece Caritas, dochód uzyskany ze sprzedaży świec, będzie przeznaczony na pomoc materialną dla misjonarek z naszej diecezji, które pracują w Amazonii peruwiańskiej. Małe świece można nabyć za dobrowolną ofiarę.
 7. W  najbliższy poniedziałek i wtorek odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych w sprawie wyboru strojów komunijnych. W poniedziałek o godz. 18.30 klasa III a i b Sz. P. nr. 3, o 19.00 klasa III c i d Sz. P. nr. 3. We wtorek o 18.30 klasa III a i b Sz. P. nr. 4 i o 19.00 klasa III e Sz. P. nr. 3. Rodzice przychodzą bez dzieci.
 8. Informujemy, że w tym roku wizyta duszpasterska, zwana kolędą nie będzie maiła tradycyjnej formy. Po Nowym Roku, każdego dnia będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. wieczorną o godz. 18.30, która będzie sprawowana w ich intencji, z prośbą o Boże bł. podczas Mszy będzie można również złożyć tradycyjnie w kopertach, na tacę, ofiary przeznaczone na utrzymanie kościoła. Rozkład Mszy św. będziemy podawać każdej niedzieli.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 10. Zapowiedzi:

Piotr Bartłomiej Głodek, kawaler z par. tut, oraz Anna Gardocka, panna z par. św. Wawrzyńca w Warszawie zap. 2.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Arkadiusza Woźniaka, Helenę Jackiewicz, Jacka Anczarek. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.