V Niedziela Zwykła

lut 4, 2024 | Ogłoszenia

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy dziś na godz. 17:30 na nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które pomogły wczoraj w demontażu szopki i sprzątaniu kościoła oraz wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach dyżuru w poniedziałek oraz w nocy z piątku na sobotę. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek marca – lista wyłożona jest za ławkami. W tym tygodniu zachęcamy do adoracji jutro od porannej do popołudniowej Mszy Świętej oraz w piątek po Mszy wieczornej do godz. 21.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” dzisiejszej niedzieli, nie ma już potrzeby odbierania wejściówek w kasie kina.
 4. Na parkingu przed kościołem w godzinach 09.00-13.30 odbywać się będzie akcja poboru krwi w ambulansie, organizowana przez Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek. Cały czas Klub zbiera plastikowe nakrętki, które można przynieść do ambulansu w godzinach 09.00 – 14.00.
 5. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Chcemy przywrócić w naszej parafii piękną tradycję święcenia tego dnia chleba i wody, które mają chronić wiernych od pożarów, wypadków i innych nieszczęść. Na poświęcenie przynosimy chleb oraz wodę w butelce. Obrzęd poświęcenia odbędzie się na każdej Mszy Świętej.
 6. Jutro o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Podczas spotkania omawiane są objawienia Maryi w Fatimie oraz prowadzone zabawy integracyjne. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 7. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy świętej ministranci będą rozprowadzać tzw. zdrapki wielkopostne. Są to plansze z przygotowanymi zadaniami na każdy dzień Wielkiego Postu, które mają pomóc w lepszym przeżyciu tego okresu oraz w przygotowaniu do Świąt Paschalnych. Cena jednego egzemplarza wynosi 5 zł., składając większą ofiarę będzie można wesprzeć fundusz ministrancki.
 8. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na katechezę za tydzień po Mszy o godz. 11.
 9. W przyszłą niedzielę przypada światowy dzień chorego – z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12:30, która będzie sprawowana m.in. w intencji wszystkich chorych i cierpiących oraz o potrzebne siły dla opiekunów. Podczas Mszy będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 10. W niedzielę za tydzień zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia o godz. 19.
 11. W przyszłą niedzielę 11 lutego rozpoczynamy w naszej parafii kurs Naturalnego Rozpoznawania Płodności dla małżonków i narzeczonych. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Nasza parafia we współpracy z biurem pielgrzymkowym Ad Astra organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 października tego roku. Szczegóły (w tym koszt oraz program) dostępne są w zakrystii oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy prowadzone są do 31 maja, ale liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłaty zaliczki.
 13. W sobotę 24 lutego rozpocznie się w naszej parafii jedyny w tym roku kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na naszej stronie w zakładce aktualności.
 14. Ks. Roman Kot, proboszcz parafii MB Pompejańskiej w Warszawie przekazuje serdeczne podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę kościoła. Zebrano 10 284 zł.
 15. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco:

5 LUTEGO (poniedziałek)

od godz. 16.00 –  ul. Łukasińskiego 1 ksiądz (od nr. początkowych)

6 LUTEGO (wtorek)

od godz. 16.00 –  ul. Dąbrowskiego 1 ksiądz (od nr. początkowych)

7 LUTEGO (środa)

od godz. 16.00 –  ul. Baryłki i Cieplaka 1 ksiądz

8 LUTEGO (czwartek)

od godz. 16.00 ul. Żelazna z częścią należącą do Dł. Szlacheckiej (od nr. końcowych) 1 ksiądz

9 LUTEGO (piątek)

KOLEDY NIE MA

10 LUTEGO (sobota)

od godz. 10.00 –  ul. Armii Krajowej nr. nieparzyste – 2 księży (jeden od początku drugi od końca).

Program kolędy na następne dwa tygodnie zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.

 1. W najbliższą sobotę na godzinę 19.00 zapraszamy na tzw. Mszę kolędową w intencji o Boże bł. dla mieszkańców ulic: 15 Września, Wyzwolenia, Południowej, Polnej, Norwida, Magnoliowej, Płockiej, Grunwaldzkiej, Bydgoskiej, Poznańskiej, Sandomierskiej, Wilsona, Sienkiewicza, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Olsztyńskiej, Opolskiej, Lubelskiej, Krakowskiej, Helskiej, Chełmskiej, Wareckiej, Koszalińskiej, Cichej, Magnuszewskiej, Zamojskiej, Grabińskiej, Kraszewskiego, Kochanowskiego, Szaserów, Zelwerowicza, Hallera, Kochanowskiego, Konopnickiej i Nałkowskiej. Te rodziny, które będą chciały przekazać swój dar kolędowy na rzecz parafii będą mogły złożyć koperty na tacę podczas Mszy św.
 2. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Edwarda Kobusa, Zbigniewa Kowalskiego. Wieczny odpoczynek….

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.