VI Niedziela Zwykła

lut 14, 2021 | Ogłoszenia

  1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na rzecz chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.
  2. Zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 19.00.
  3. W najbliższą środę, Środa Popielcowa. W tym dniu rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu, będący przygotowaniem do obchodu Paschy. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w połączeniu z postem ścisłym, czyli ilościowym. Osoby w wieku od 14 do 18 lat, oraz powyżej 60 lat, zobowiązane są do zachowania postu jakościowego, czyli wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Uzasadniona niemożliwość zachowania postu domaga się od chrześcijanina podjęcia innej formy pokuty.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej sprawowane będzie, w każdy piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, oraz o 17.30 i 18.30 – nabożeństwa ogólne. Gorzkie Żale, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
  5. W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.
  6. W najbliższym czasie odbędą się spotkania katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych oraz rodziców dla następujących klas:

16 lutego (wtorek) klasa III c, Sz. P. nr. III,

18 lutego (czwartek) klasa III d, Sz. P. nr. III,

20 lutego (sobota) klasa III e, Sz. P. nr. III.

23 lutego (wtorek) klasa III a, Sz. P. nr. IV.

24 lutego (środa) klasa III b, Sz. P. nr. IV.

Spotkania są obowiązkowe, i wszystkie rozpoczynają się o godz. 18.30.

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ireneusza Dębskiego, Stanisławę Curyło, Janusza Sapała, Andrzeja Olszewskiego. Wieczny odpoczynek racz…
  3. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.