Deklaracja rodziców dzieci komunijnych i inne ważne informacje

wrz 15, 2022 | Aktualności

Drodzy Rodzice

Poniżej zamieszczony jest link odsyłający do deklaracji. Bardzo proszę go wydrukować, wypełnić i przekazać do mich rąk, najlepiej w niedzielę po Mszach św. w zakrystii

DEKLARACJA RODZICÓW

Bardzo proszę zwrócić uwagę, przy wypełnianiu deklaracji na dwie sprawy. Po pierwsze proszę napisać dokładnie do jakiej szkoły chodzi Wasze dziecko, np. Szkoła Podstawowa nr. 3 lub 4 oraz do której klasy np. III a lub b itd.

Po drugie w miejscu gdzie trzeba podać informację o chrzcie, rodzice dzieci, które były chrzczone w naszej parafii piszą „parafia tutejsza„, natomiast jeżeli dziecko było ochrzczone w innej parafii, to wystarczy w deklaracji napisać w jakiej i miejscowość. Należy przy tym pamiętać o obowiązku dostarczenia kserokopii świadectwa chrztu najpóźniej do końca roku kalendarzowego.

Kolejną ważna sprawa dotyczy tylko tych rodziców dzieci komunijnych, które mieszkają na terenie innej parafii. Bardzo proszę o uzyskanie od swojego księdza, zezwolenia na przygotowanie dziecka i przystąpienie do I Komunii Św. poza parafią własną.

Przypominam jakie są podstawowe wymagania w ramach naszego przygotowania:

uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Stanowi ono najważniejszy element przygotowania dziecka i dlatego, to uczestnictwo powinno mieć miejsce w każdą niedzielę. Msza św. niedzielna dla dzieci komunijnych, sprawowana jest o godz. 11.00. Dzieci po Mszy św. otrzymują tzw. owieczkę, którą wklejają w odpowiednie miejsce w swoim indeksie. Przypominam, że obowiązek uczestniczenia we Mszy św. o godz. 11.00 jest wtedy, gdy po zakończonej Eucharystii przewidziana jest katecheza dla danej grupy komunijnej. W pozostałych przypadkach można wybrać dowolną godzinę Mszy, po której dziecko zakrystii również otrzyma owieczkę. W sytuacji, gdy zdarzy się Wam uczestniczyć w Mszy św. w innej parafii, to trzeba poprosić miejscowego księdza o wpis w miejscu wklejenia owieczki.

uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym (październik), minimum 5 razy

uczestnictwo w Roratach (grudzień), minimum 4 razy

uczestnictwo w Drodze Krzyżowej (Wielki Post), minimum 3 razy

Informacje o terminach katechez dla dzieci i spotkań dla rodziców dostepne są w w górnej zakładce Aktualności – Kalendarium 2022/2023, pod linkiem zamieszczonym na samym dole wpisu.

Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Marcin Brzeszczyński