Śp. ks. kan. Antoni Czajkowski

lis 22, 2023 | Aktualności

Dzisiejszej nocy (22 listopada), w 75. roku życia i 51. roku kapłaństwa, po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł ks. kan. Antoni Czajkowski, proboszcz naszej parafii w latach 2009-2023.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Antoniego odbędą się w następującym porządku:

W niedzielę (26 listopada) o godz. 19:15 wspólnoty różańcowe poprowadzą różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19:30 wprowadzone zostanie ciało Zmarłego. O godz. 20 zostanie odprawiona Msza Święta żałobna (zwłaszcza dla naszego dekanatu i osób niemogących uczestniczyć w poniedziałkowych obrzędach) pod przewodnictwem ks. dziekana Leszka Bieńkowskiego. Ok. 15 minut po zakończonej Mszy nastąpi przewiezienie ciała do kaplicy Domu Pogrzebowego państwa Jankowskich.

W poniedziałek (27 listopada) o godz. 9 będzie miało miejsce wystawienie ciała ks. Antoniego w kaplicy Domu Pogrzebowego państwa Jankowskich (ul. Armii Krajowej 76). Ok. godz. 10 ciało zostanie przewiezione do kościoła. O godz. 10:15 wspólnoty różańcowe poprowadzą różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 11 rozpocznie się Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego. Następnie ciało Zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym (ul. Łukasińskiego 45).

Odpowiadając na prośby wiernych, planujemy przeprowadzić transmisję na żywo poniedziałkowych uroczystości pogrzebowych śp. ks. Antoniego. Jeśli próby techniczne się powiodą, na Facebooku oraz stronie parafii udostępnimy linka do transmisji.

Zgodnie z życzeniem śp. ks. Antoniego prosimy o powściągliwość w przynoszeniu kwiatów i zniczy – pragnieniem Zmarłego było zamówienie Mszy Świętych w Jego intencji. Informujemy, że w grudniu br. odprawiana będzie w naszej parafii Msza Święta gregoriańska (tzn. 30 Mszy) za duszę ks. Antoniego. Osoby, które chcą złożyć ofiarę na ten cel, mogą to uczynić indywidualnie w zakrystii lub kancelarii, bądź też składając ofiarę na tacę podczas niedzielnej Mszy żałobnej i poniedziałkowej Mszy pogrzebowej.

Ks. Antoni urodził 12 listopada 1948 r. w Sokołach (diec. łomżyńska). Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1972 roku z rąk bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Jako wikariusz posługiwał w następujących parafiach: Św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, NMP Matki Kościoła w Sulejówku, św. Małgorzaty w Kiernozi, Narodzenia NMP w Warszawie-Płudach, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach, Św. Jana Chrzciciela i Św. Stanisława w Stanisławowie, św. Józefa Robotnika w Sochaczewie, św. Wojciecha w Białej Rawskiej, Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie, Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie-Miedzeszynie, św. Floriana w Brwinowie, Matki Bożej Królowej Pokoju w Warszawie-Młocinach i Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim.

Jako proboszcz posługiwał w parafii Wniebowzięcia NMP w Strachówce (w latach 1993-2009) oraz w naszej parafii.

W 2014 roku przez arcybiskupa Henryka Hosera SAC został odznaczony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu.

W niedzielę 12 listopada świętował jubileusz 75. rocznicy urodzin.

Wieczny odpoczynek racz księdzu Antoniemu dać, Panie!
A światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju!

Zachęcamy do wpisywania wyrazów wdzięczności za posługę ks. Antoniego poniżej w sekcji „komentarze”.

21 komentarzy

 1. W imieniu własnym i wszystkich Parafian dziękuję Ks. Antoniemu za jego wieloletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za jego olbrzymi wkład w troskę o dobro materialne i duchowe parafii. Przez trzydzieści lat naszej znajomości ks. Antoni zawsze okazywał życzliwość i otwartość. Na zawsze taki pozostanie w mojej pamięci. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

  Odpowiedz
 2. Czcigodny Księże Proboszczu z całego serca dziękujemy za Twoje oddanie i ogromną pracę na rzecz naszej Parafii. Byłeś zawsze oddany Bogu i ludziom. Odpocznij po trudach swojego życia w domu Ojca. Niech Aniołowej zawiodą Cię do Raju….

  Odpowiedz
  • Śp.księdzu Antoniemu chcielibyśmy podziękować za wieloletnią posługę kapłańską w naszej parafii. Zapamiętamy go nie tylko jako naszego proboszcza i duszpasterza ale szczególnie jako życzliwego człowieka którego spotykaliśmy na ulicy,zakupach, gościliśmy w swoim domu a także jako dobrego gospodarza naszej parafii który dokonał wielu rzeczy które będą służyć naszej wspólnocie przez długie lata
   Daj Mu Trojco Święta Odpoczynek Wieczny w Niebie Bezpieczny
   Rodzina Rybaków

   Odpowiedz
 3. Księże Proboszczu będziesz żył w naszej pamięci bardzo długo jako wspaniały kapłan, gospodarz naszej Parafii i przede wszystkim jako życzliwy i otwarty na innych człowiek. Spoczywaj w pokoju.

  Odpowiedz
  • Czcigodny Księże Proboszczu

   Dziękuję za wspaniały przykład wiary i pobożności.
   Dziękuję za kazania trafiające do umysłów wiernych i nauki w nich zawarte.
   Dziękuję za wszystkie inwestycje,które zostały wykonane na rzecz naszego kościoła i Parafii.
   Dziękuję za to ,że byłeś Ojcze moim spowiednikiem przez tyle lat.
   Dziękuję za wszystkie spotkania kolędowe,kiedy gościłeś w moim domu.
   Niech dobry Bóg przyjmie Twoją duszę do Nieba .
   Spoczywaj w spokoju.
   Bożena Szkopińska
   Z Rodziną.

   Odpowiedz
 4. Dies irae, dies illa

  Królu w grozie swej bezmierny
  Zbawisz z łaski lud twój wierny
  Zbaw mnie, zdroju miłosierny
  Racz pamiętać, Jezu drogi.
  Żeś wziął dla mnie żywot srogi,
  Nie gub mnie w dzień syraszny trwogi.
  Długość szukał mnie znużony,
  Zbawił krzyżem umęczony,
  Niech ten trud nie bedzie płonny.
  Sędzio pomsty sprawiedliwy,
  Bądź mym grzechom miłosciwy,
  Zanim przyjdzie sąd straszliwy.
  Jęcze pomnąc grzechów morze,
  Wstydem me oblicze gorze,
  Żebrzącemu przebacz,Boże
  Ty co Marii grzech zmazałś,
  Łotra modłów wysłuchałeś,
  I mnie też nadzieje, dałaś.
  Z pamięcią w modlitwie rodzina Szulim
  Dobry Jezu a nasz Panie ,
  Daj mu wieczne spoczywanie.

  Odpowiedz
 5. Ksiądz Antoni zrobił dużo dla naszej wspólnoty Parafialnej w Miłośnie. Niech go Bóg błogosławi w niebie ale i tak Ksiądz proboszcz będzie w naszej pamięci. Wieczny odpoczynek Racz dać mu Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech spoczywa w pokoju wiecznym. Amen [*]

  Odpowiedz
 6. Czcigodny Śp . Księże Proboszczu serdeczne podziękowania za wszystkie lata posługi kapłańskiej i wszelkie dobra jakie uczyniłeś i pozostawiłeś dla naszej Parafii. Niech Bóg ma Cię w swej opiece. Odpoczywaj w pokoju wiecznym Amen

  Odpowiedz
 7. Śp. Ksiądz Proboszcz był dobrym człowiekiem oraz wspaniałym gospodarzem. Dla naszej Parafii zrobił bardzo wiele, za co serdecznie dziękujemy. Nade wszystko jednak, dziękujemy za dar kapłańskiej modlitwy.
  Niech Dobry Bóg wynagrodzi Ci ks. Antoni, wszystkie trudy Twego ziemskiego życia i zaprowadzi do krainy życia wiecznego.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

  Odpowiedz
 8. Śp. Ks. Antoniemu dziękujemy za życzliwość i oddanie dla naszej Parafii .
  Pozostaniesz w naszej pamięci.
  Żegnają Ciebie
  Grażyna i Mariusz Wojciechowscy
  Spoczywaj w pokoju

  Odpowiedz
 9. ”A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do swojej wiecznej chwały w Chrystusie , gdy trochę pocierpicie sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje „. 1P5,10
  Za życzliwość dla naszego zgromadzenia, otwarte serce i lata cichej obecności, niech Pan nagrodzi Cię Ks. Kanoniku darem wiecznej szczęśliwości w Niebie.
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
  Z wdzięcznością i darem modlitwy-Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych

  Odpowiedz
 10. Dziękujęmy Księdzu Antoniemu za tyle lat pracy w naszej parafii, za dbałość o szczegóły i piękno kościoła. Za tyle lat spowiedzi. Za wizyty duszpasterskie i wiele innych…. Prosimy Boga Ojca o niebo dla Ks.Antoniego. Wieczne odpoczywanie racz dać Mu Panie a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.Amen.

  Odpowiedz
 11. Śp. Księdzu Proboszczowi Antoniemu Czajkowskiemu,
  Dziękujemy Ci za to, że byłeś z nami, a my mogliśmy poznać Ciebie. Byłeś wspaniałym gospodarzem naszej Parafii i naszym pasterzem.
  Bedziemy pamiętać!
  Odpoczywaj w pokoju.
  Do zbaczenia, Tam.
  Rodzina Smoderków.

  Odpowiedz
 12. Barbara z rodziną
  Ze smutkiem żegnamy wspaniałego księdza zaangażowanego w sprawy gospodarcze naszego kościoła, które będą pamiątka dla nas. Piękne kazania pozostaną na zawsze w naszej pamięci.
  Spoczywaj w pokoju.

  Odpowiedz
 13. „Przyszliśmy na świat nie po to, aby wygodnie żyć tylko po to, aby zostawiać po sobie ślad”
  Ks.Antoni taki ślad pozostawił w naszych sercach i w naszym Kościele.
  Dziękujemy Ci za wszystkie inwestycje które przeprowadziłeś podczas swego duszpasterzowania.
  Wyrażamy ogromną wdzięczność za opiekę i troskę o parafie.

  Odpowiedz
 14. Ks .Antoniemu dziękuję za to wszystko co dokonało się w naszej parafii.
  Za dbałość o świątynie.
  Za oddanie i zaangażowanie.
  Za opiekę i troskę o parafię.
  Za pomyślnie prowadzone remonty.
  Za wytrwałość w działaniach .
  Za cały trud.

  Odpowiedz
 15. Dziękujemy Ks. Atoniemu za wkład jaki zostawił w naszych sercach i naszej parafi.Wieczny opoczynek racz Mu dać Panie…

  Odpowiedz
 16. Śp. ks. Antoniemu Czajkowskiemu
  – dziękujemy za wieloletnią posługę kapłańską w naszej parafii,
  – dziękujemy za życzliwość, piękne kazania i nauki w nich zawarte,
  – dziękujemy za inwestycje poczynione dla naszego kościoła i Parafii,
  Niech Pan Bóg wynagrodzi Ci ks. Antoni trudy ziemskiego życia.
  Spoczywaj w pokoju.
  Elżbieta Małkowska z rodziną.

  Odpowiedz
 17. Barbara i Krzysztof z rodziną
  Dziekujemy Ks. Antoniemu za troskę o parafian w Swojej codziennej posłudze kapłańskiej, za realizację inwestycji parafialnych służących wszystkim wiernym oraz za kazania pomagające w wyborze właściwej drogi duchowej.
  Wieczny odpoczynek racz Mu dac Panie, a światlość wikuista niechaj Mu świeci na wieki, niech odpoczywa w pokoju wiecznym……

  Odpowiedz
 18. „Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie
  Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba
  A pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi
  Aż przed oblicze Boga Najwyższego”

  Śp. Księdzu Antoniemu dziękujemy za otwartość na ludzi, niezmierną życzliwość oraz wielki i owocny wkład w pracę
  duszpasterską w naszej Parafii.
  Żegnamy Księdza Kanonika, który na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.

  Weronika i Wojciech Leśnik

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *