I Niedziela Adwentu

lis 27, 2021 | Ogłoszenia

 1. Rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe, potrwają do środy włącznie. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę podczas Mszy św. Z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano.
 2. Od poniedziałku do środy o godz. 19 będą odbywały się konferencje rekolekcyjne dla młodzieży, zwłaszcza dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci obecność obowiązkowa.
 3. W dzisiejszą niedzielę, zgodnie z decyzja Episkopatu Polski po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla migrantów.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 oraz 12.30, a w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., bielanki naszej parafii będą rozdawały sianko na stół wigilijny wraz z życzeniami. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary na wsparcie funduszu bielańskiego.
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. roratniej, od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i dodatkowo w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w roratach.
 6. W przyszłą niedzielę, będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie
 7. W tym tygodniu Kościół będzie obchodził: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 8. Zapraszamy na nowennę za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli dziś po Mszy wieczornej, a jutro i we wtorek po Mszy o godz. 19:30. Zakończenie nowenny oraz zawierzenie Polski Matce Bożej we wtorek, w 430 rocznicę urodzin świętego.
 9. W pierwszy piątek grudnia, po Mszy roratniej o godz. 7.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Natomiast Msza o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź rano od 6. 40 i po południu od godz. 17.00.
 10. W sobotę, pierwszą miesiąca Msza Św. o godz. 7.00, w intencji członków Żywego Różańca. Ofiary zebrane na tacę podczas tej Mszy będą przeznaczone na zakup relikwiarium, w którym zostaną umieszczone relikwie świętych do publicznego kultu w kościele. Po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja) oraz spotkanie dla wspólnot różańcowych naszej parafii.
 11. W tym roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia), w ramach tzw. „Godziny Łaski” będziemy sprawować specjalną Mszę Św. o godz. 12 w intencjach zbiorowych. Intencje można już składać w zakrystii. Tego dnia podczas Mszy o godz. 7, 12 i 18 będzie możliwość uroczystego podjęcia duchowej adopcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego, zagrożonego aborcją. Deklaracje zgłoszeniowe z tekstem modlitwy oraz adresem strony internetowej zawierającej więcej szczegółów na temat tej inicjatywy, można znaleźć na stoliku z prasą.
 12. Zachęcamy do korzystania z bezdotykowego, automatycznego dozownika wody święconej umieszczonego przy wejściu głównym do naszej świątyni.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Krzysztofa Skóra, Zenona Cieślika oraz Jerzego Rydzewskiego. Wieczny odpoczynek…
 15. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.