II Niedziela Adwentu

gru 4, 2021 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Natomiast bielanki naszej parafii rozdają sianko na stół wielkanocny z życzeniami. Przy tej okazji możemy wesprzeć swoją ofiarą fundusz bielański. W sklepiku parafialnym możemy nabyć opłatki wigilijne.
 2. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia). Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. W ramach tzw. „Godziny Łaski” będziemy sprawować specjalną Mszę Św. o godz. 12 w intencjach zbiorowych. Intencje można już składać w zakrystii. Po zakończonej Eucharystii nabożeństwo i możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Członkowie Żywego Różańca biorący udział w „Godzinie Łaski” mogą uzyskać odpust zupełny.

 Natomiast podczas Mszy o godz. 7, 12 i 18 będzie możliwość uroczystego podjęcia duchowej adopcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego, zagrożonego aborcją. Deklaracje zgłoszeniowe z tekstem modlitwy, oraz adresem strony internetowej zawierającej więcej szczegółów na temat tej inicjatywy, można znaleźć na stoliku z prasą. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. roratniej, od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i dodatkowo w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w roratach.
 2. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć duże wigilijne świece Caritas. Cena świecy wynosi 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na realizację projektów Dzieła Misyjnego naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu Kościół będzie obchodził: we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie NMP Loretańskiej.
 4. Informujemy, że tegoroczne spotkanie duszpasterskie, zgodnie z wytycznymi biskupa diecezjalnego, odbywać się będzie w dwóch formach:

– Jako tradycyjne odwiedziny rodzin w domach przez kapłana, ale tylko po wcześniejszym zgłoszeniu przez tych parafian, którzy uważają, że w obecnej sytuacji mogą to uczynić bez obaw o zdrowie swoje i najbliższych.

– Jako Msza Św. w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Msze sprawowane będą w soboty o godz. 19, i obejmować mieszkańców rejonów w których odbyła się kolęda w danym tygodniu. Zachęcamy do spotkania w obu formach, można też wybrać tylko jedną z nich.

Na stoliku obok prasy katolickiej wyłożone są formularze zgłoszeniowe, które należy wypełnić i złożyć w zakrystii lub kancelarii do 4 niedzieli Adwentu. Zgłoszenie można wypełnić również w formie elektronicznej, na naszej stronie parafialnej, wchodząc w zakładkę „Kolęda”, oraz telefonicznie dzwoniąc na numer kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy.

Osoby, które nie zgłoszą się w wyznaczonym terminie, a będą chciały później przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, będą mogły umówić się indywidualnie w tzw. terminie dodatkowym, czyli po zakończeniu planowej wizyty duszpasterskiej. Początek kolędy przewidziany jest na 28 grudnia.

 1. Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Wokalne, które odbędą się w dniach 10-12 grudnia w parafii św. Anny w Długiej Kościelnej. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 2. W najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 11 odbędą się dodatkowe seanse filmu „Nędzarz i Madame”. Film opowiada historię św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 4. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Mariannę Walecką, Władysława Laskowskiego. Wieczny odpoczynek…
 5. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.