III Niedziela Adwentu

gru 11, 2021 | Ogłoszenia

  1. Dziś przed kościołem można nabyć duże wigilijne świece Caritas. Cena świecy wynosi 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na realizację projektów Dzieła Misyjnego naszej diecezji, natomiast w sklepiku parafialnym możemy nabyć opłatki wigilijne.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na uroczyste koncertowe wykonanie „Missa de Angelis”, nas sopran, chór i orkiestrę. Początek koncertu o godz. 19.00.
  3. Z racji dzisiejszego koncertu, modlitewny wieczór uwielbienia odbędzie się w przyszłą niedzielę. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy.
  4. W tym tygodniu Kościół będzie obchodził: w poniedziałek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. W sobotę 18 grudnia, zapraszamy członków wspólnot różańcowych i wszystkich zainteresowanych do naszego kina na spotkanie formacyjne pt. „ Po co i jak modlić się różańcem?”. Początek spotkania o godz. 9.30.
  6. Informujemy, że tegoroczne spotkanie duszpasterskie, zgodnie z wytycznymi biskupa diecezjalnego, odbywać się będzie w dwóch formach:

– Jako tradycyjne odwiedziny rodzin w domach przez kapłana, ale tylko po wcześniejszym zgłoszeniu przez tych parafian, którzy uważają, że w obecnej sytuacji mogą to uczynić bez obaw o zdrowie swoje i najbliższych.

– Jako Msza Św. w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Msze sprawowane będą w soboty o godz. 19, i obejmować mieszkańców rejonów w których odbyła się kolęda w danym tygodniu. Zachęcamy do spotkania w obu formach, można też wybrać tylko jedną z nich.

Na stoliku obok prasy katolickiej wyłożone są formularze zgłoszeniowe, które należy wypełnić i złożyć w zakrystii lub kancelarii do 4 niedzieli Adwentu. Zgłoszenie można wypełnić również w formie elektronicznej, na naszej stronie parafialnej, wchodząc w zakładkę „Kolęda”, oraz telefonicznie dzwoniąc na numer kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy.

Osoby, które nie zgłoszą się w wyznaczonym terminie, a będą chciały później przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, będą mogły umówić się indywidualnie w tzw. terminie dodatkowym, czyli po zakończeniu planowej wizyty duszpasterskiej. Początek kolędy przewidziany jest na 28 grudnia.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Jerzego Woźniaka, Tadeusza Gryz, Wacławę Ptasińską, Piotra Jasińskiego, Kazimierę Płochocką. Wieczny odpoczynek…
  3. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.