IV Niedziela Adwentu

gru 19, 2021 | Ogłoszenia

 1. Dziś przed kościołem można nabyć duże i małe wigilijne świece Caritas. Cena świecy wynosi 15 zł., mała ofiara dobrowolna. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na realizację projektów Dzieła Misyjnego naszej diecezji, natomiast w sklepiku parafialnym możemy nabyć opłatki wigilijne. Sklepik będzie czynny także jutra do czwartku od 17.00 do 19.00.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy modlitewny wieczór uwielbienia. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy.
 3. Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych, że jutro w salce pod kinem, odbędzie się mierzenie strojów dzieci komunijnych. Początek przymiarki o godz. 18.30 i odbywać się będzie według harmonogramu który przekazali wcześniej katecheci.
 4. W piątek wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza św. tylko rano o godz. 7.00.
 5. W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka, tradycyjnie o północy, pozostałe Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy o godz. 7.00. Podczas pasterki zbierana będzie taca z przeznaczeniem na Fundusz Obrony Życia.
 6. W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.
 7. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i prosimy o rzetelne jej wypełnienie.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieją trzy sposoby wzięcia udziału w wypełnieniu ankiety synodalnej. Można wypełnić ankietę zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii/zakonie lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym.

Wypełnioną czytelnie ankietę (ręcznie bądź elektronicznie) można przekazać do Sekretariatu Synodu na trzy sposoby:

– Oddać Zespołowi Synodalnemu ze swojej parafii (Zespół zobowiązany jest przekazać ankiety Proboszczowi lub Dziekanowi, a ten Sekretariatowi Synodu). Informację o Zespole Synodalnym w naszej parafii zostaną podane w najbliższym czasie.

– Wysłać na adres sekretariatu Synodu: Parafia św. o. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, z dopiskiem „Synod”.

– Wersję elektroniczną (najlepiej w wersji PDF) wysłać na adres: synod@diecezja.waw.pl

Wypełnianie ankiet i prace w Zespołach Synodalnych trwają do 28.02.2022 roku.

 1. Informujemy, że tegoroczne spotkanie duszpasterskie, zgodnie z wytycznymi biskupa diecezjalnego, odbywać się będzie w dwóch formach:

– Jako tradycyjne odwiedziny rodzin w domach przez kapłana, ale tylko po wcześniejszym zgłoszeniu przez tych parafian, którzy uważają, że w obecnej sytuacji mogą to uczynić bez obaw o zdrowie swoje i najbliższych.

– Jako Msza Św. w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Msze sprawowane będą w soboty o godz. 19, i obejmować mieszkańców rejonów w których odbyła się kolęda w danym tygodniu.

W dniu dzisiejszym kończymy przyjmowanie zaproszeń na kolędę do domów.

Osoby, które nie zgłosiły się w wyznaczonym terminie, a będą chciały później przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, będą mogły umówić się indywidualnie w tzw. terminie dodatkowym, czyli po zakończeniu planowej wizyty duszpasterskiej. Początek kolędy przewidziany jest na 28 grudnia.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Andrzeja Tomaszewskiego, Janusza Śpiewak, Irenę Sakowską. Wieczny odpoczynek…
 3. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.