Uroczystość Narodzenia Pańskiego

gru 25, 2021 | Ogłoszenia

 1. W dniu dzisiejszym pozostałe Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy o godz. 7.00. W uroczystość Narodzenia Pańskiego członkowie Żywego Różańca pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać odpust zupełny.
 2. Serdeczne wyrazy wdzięczności za przygotowanie szopki oraz choinek kierujemy do p. Renaty Szar, p. Jerzego Kapusty, p. Ryszarda Kuzawińskiego, p. kościelnego Dariusza Płochockiego wraz z synami, p. Iwony Czarnockiej oraz młodzieży z naszej parafialnej wspólnoty oazowej.
 3. Jutro święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji. Z racji niedzieli Świętej Rodziny podczas każdej Mszy świętej małżonkowie będą mogli uroczyście odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 4. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zachęcamy wszystkich do rzetelnego wypełnienia ankiety synodalnej. Ankiety są dostępne na stoliku z prasą, ale można je pobrać również ze strony internetowej diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Wypełnioną ankietę można przekazać księżom w zakrystii lub kancelarii parafialnej albo wysłać pocztą lub elektronicznie na adres sekretariatu Synodu podany w ankiecie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.
 5. W piątek (31 grudnia) uroczysta Msza św. na zakończenie roku o godz. 18 i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, za udział w którym możemy uzyskać odpust zupełny. Tego dnia na mocy dyspensy udzielonej przez bpa Romualda można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W sobotę (1 stycznia), uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze jak w każdą niedzielę. O godz. 7 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca oraz odnowienie przez nich przyrzeczeń. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na relikwiarium dla naszego kościoła. Natomiast nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja) o godz. 15 w kościele, a następnie spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot różańcowych w Domu Parafialnym w salach pod kinem. Serdecznie zapraszamy.
 7. W niedzielę 2 stycznia po Mszy o godz. 18 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 8. We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską w rodzinach, które zgłosiły wcześniej chęć przyjęcia z wizytą księdza po kolędzie.

  28.12     Wtorek                  –  Od 18:30        Świerkowa, Miła, Pogodna, Leśna, Jałowcowa

  29.12     Środa – Od 18:30              Armii Krajowej, Długa

  30.12     Czwartek – Od 18:30       Mazowiecka, Klonowa, Kopernika, Mińska

  03.01     Poniedziałek – Od 18:30               Wąska, Dąbrowskiego, Konarskiego, Chopina, Miedziana, Tetmajera, Jagiellońska, Cieplaka, Żelazna

  04.01     Wtorek                – Od 18:30 – 3 maja, Niemojewskiego

  05.01     Środa – Od 18:30 – Słowackiego, Kilińskiego, Nałkowskiej, Mickiewicza, Szekspira, Rejtana, Tuwima

  08.01     Sobota – Od 10:00 – Świętochowskiego

  08.01     Sobota 19:00     MSZA ŚWIĘTA za mieszkańców ulic odwiedzanych od 28.12 do 08.01

 9. Osoby, które wyrażą jeszcze chęć na przyjęcie księdza z wizyta duszpasterską w swoim domu, będą mogły to uczynić na termin dodatkowy, który rozpocznie się po kolędzie planowej. Kolęda dodatkowa rozpocznie się 17 stycznia. Cały plan kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem, oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.
 10. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w czwartek 6 stycznia, w święto Trzech Króli, po Mszy św. o godzinie 18:00 w Domu Parafialnym, w sali kinowej. Wraz z organizatorami – Ruchem Światło-Życie naszej parafii, chcemy w ten sposób kontynuować niegasnącą i bardzo piękną tradycję śpiewania kolęd oraz stworzyć możliwość zintegrowania się członków naszej parafii. Zachęcamy do przychodzenia z rodzinami, znajomymi i sąsiadami, aby nasza radość z Narodzenia Pana była pełna!

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Krystynę Kornatowską, Agnieszkę Jaszczuk, Grażynę Warszawską, Kazimierę Tarwacką, Józefa Tracz. Wieczny odpoczynek…
 13. Życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia….