II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

sty 1, 2022 | Ogłoszenia

 

  1. Dzisiejsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jest odwołane.
  2. We czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła według niedzielnego porządku. O godz. 12.00 z parkingu wewnętrznego obok domu katolickiego tradycyjnie wyruszy orszak Trzech Króli. Zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami. O godz. 12.30 Msza św. dla dzieci. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w czwartek 6 stycznia, w święto Trzech Króli, po Mszy św. o godzinie 18:00 w Domu Parafialnym, w sali kinowej. Wraz z organizatorami – Ruchem Światło-Życie naszej parafii, chcemy w ten sposób kontynuować niegasnącą i bardzo piękną tradycję śpiewania kolęd oraz stworzyć możliwość zintegrowania się członków naszej parafii. Zachęcamy do przychodzenia z rodzinami, znajomymi i sąsiadami, aby nasza radość z Narodzenia Pana była pełna!
  4. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy gościć Kolędników Misyjnych – grupę dzieci z ogniska misyjnego z parafii św. Jerzego w Zielonce. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci.
  5. Za tydzień zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.00
  6. W pierwszy piątek spowiedź od 7 i 17:30, nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy o 7 oraz po Mszy o 18, wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 20.
  7. W tym tygodniu plan kolędy przedstawia się następująco:

Poniedziałek 03.01         od godz. 18.30 

Wąska, Dąbrowskiego, Konarskiego, Chopina, Miedziana, Tetmajera, Jagiellońska, Cieplaka, Żelazna

Wtorek 04.01    od godz. 18.30 

3 maja, Niemojewskiego

Środa 05.01        od godz. 18.30 

Słowackiego, Kilińskiego, Nałkowskiej, Mickiewicza, Szekspira, Rejtana, Tuwima

Sobota 08.01     od godz. 10.00 

Świętochowskiego

Sobota 08.01     o godz. 19.00    

Msza św. w intencji mieszkańców ulic odwiedzanych od 28.12 do 08.01

Osoby, które wyrażą jeszcze chęć na przyjęcie księdza z wizyta duszpasterską w swoim domu, będą mogły to uczynić na termin dodatkowy, który rozpocznie się po kolędzie planowej. Kolęda dodatkowa rozpocznie się 17 stycznia. Cały plan kolędy wywieszony jest w gablocie przed kościołem, oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy.
  2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Dominika Stępniaka, Tadeusza Kraszewskiego, Krystynę Piechowicz, Irenę Wit, Elżbietę Lachowicz. Wieczny odpoczynek…
  3. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.