I Niedziela Adwentu

gru 2, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem lampiony adwentowe w cenie 30 zł. za sztukę, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki oraz figurki Dzieciątka Jezus, które zostaną poświęcone w niedzielę 17 grudnia podczas Mszy o godz. 11 w ramach tzw. obrzędu „Bambinelli”.
 2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś na godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
 3. Od dziś w sklepiku parafialnym można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek stycznia – lista wyłożona jest za ławkami. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu jutro po porannej Mszy Świętej do godz. 8:00, w czwartek od 16:30-17:30 oraz w piątek po Mszy o godz. 12 do 17 oraz po Mszy wieczornej do godz. 21.
 5. Wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci, zapraszamy na msze roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Na roraty prosimy przynosić ze sobą zapalone świece lub lampiony. Na zakończenie Mszy roratniej każde dziecko będzie miało szansę wylosować poświęconą figurkę świętej Rodziny, którą zabierze na jeden dzień do swojego domu, aby wraz z rodziną przy figurce się pomodlić oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie, które będzie można umieścić na parafialnym Facebooku. Po zakończonej Mszy świętej roratniej wszystkie dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na słodkie bułki i ciepłe kakao do domu parafialnego do sali pod kinem. Natomiast w sobotę po roratach zapraszamy wszystkich uczestników na śniadanie adwentowe w sali cukierni „Babeczki” (wejście schodami pod kinem). Bardzo prosimy o przyniesienie swoich wypieków, kanapek, ciastek. Organizatorzy zapewniają kawę i herbatę.
 6. Jutro o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Podczas spotkania omawiane są objawienia Maryi w Fatimie oraz prowadzone zabawy integracyjne. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 7. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. Z racji pierwszego czwartku Msza o godz. 18 będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, Komunia Święta udzielana będzie pod dwiema postaciami. Natomiast osoby, które nabyły bilety, zapraszamy do naszego kina o godz. 19 na kolejny film z cyklu „Kino z Duszą” – „Oblicze Jezusa”.
 9. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 12.00, 17.00 i 18.00. W ramach godziny łaski Msza św. w intencjach zbiorowych o godz. 12. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego podczas Mszy o godz. 12 i 18.
 10. W następną niedzielę po każdej mszy bielanki będą rozdawały koperty z siankiem, życzeniami oraz z tekstem z Pisma Świętego na wieczerzę wigilijną. Przy tej okazji dziewczynki będą zbierały datki na fundusz bielański. Natomiast podczas Mszy o godz. 11 do grona bielanek zostaną uroczyście włączone nowe kandydatki.
 11. W przyszłą niedzielę na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 12. Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnej Zbiórce Świątecznej, którą nasza Parafia organizuje we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zebrane dary w formie specjalnych świątecznych paczek przekazane zostaną najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii. ZBIERAMY: produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, słodycze, kosmetyki i artykuły dla dzieci. Kosz na dary umieszczony jest pod obrazem MB Częstochowskiej do przyszłej niedzieli (10 grudnia) włącznie.
 13. W sobotę o godz. 10 rozpocznie się ostatnia seria spotkań z kołami różańcowymi – harmonogram umieszczony jest w gablocie przed kościołem.
 14. Zachęcamy dzieci i dorosłych do udziału w wyjeździe autokarowym do naszego seminarium duchownego w Warszawie Tarchominie na spektakl pt. „I co teraz?”. Akcja dramatu przedstawia baśniową podróż głównego bohatera w głąb siebie, który w poszukiwaniu szczęścia przemierzy krainy symbolizujące wartości, w których współcześni ludzie upatrują nadzieję na szczęście. Zbiórka przy kościele w sobotę 9 grudnia o godz. 16:15, powrót ok. godz. 21. Koszt: 20 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 15. Tegoroczne rekolekcje parafialne rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu – 17 grudnia. Program podamy w przyszłą niedzielę.
 16. Od nowego roku kalendarzowego w pierwsze niedziele miesiąca podczas Mszy o godz. 12:30 chcemy modlić się szczególnie za małżeństwa sakramentalne, które w danym miesiącu przeżywać będą swoje rocznice ślubu. Będzie to również okazja do wspólnego publicznego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Serdecznie zachęcamy małżonków do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 18. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: ks. Antoniego Czajkowskiego, Zbigniewa Smoczyńskiego, Lucynę Mucha, Stanisława Grzegrzółka. Wieczny odpoczynek….
 19. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.