II Niedziela Adwentu

gru 9, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś oraz w dwie kolejne niedziele po każdej mszy bielanki będą rozdawały koperty z siankiem, życzeniami oraz z tekstem z Pisma Świętego na wieczerzę wigilijną. Przy tej okazji dziewczynki będą zbierały datki na fundusz bielański.
 2. Dzisiaj na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 3. Dziś ostatni dzień Zbiórki Świątecznej, którą nasza Parafia organizuje we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zebrane dary w formie specjalnych świątecznych paczek przekazane zostaną najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii. ZBIERAMY: produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, słodycze, kosmetyki i artykuły dla dzieci. Kosz na dary umieszczony jest pod obrazem MB Częstochowskiej.
 4. Zachęcamy do udziału w mszach roratnich od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Na roraty prosimy przynosić ze sobą zapalone świece lub lampiony. Po roratach wszystkie dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na przekąskę i ciepłe kakao do domu parafialnego do sali pod kinem.
 5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek po roratach do godz. 8, w czwartek od 16:30-17:30 i w piątek po Mszy wieczornej do godz. 21.
 6. Jutro i we wtorek w kancelarii parafialnej będą odbywały się indywidualne rozmowy z kandydatami do bierzmowania według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie przygotowania na Facebooku.
 7. W sobotę po porannej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a po nabożeństwie na parafialne śniadanie adwentowe do sali cukierni „Babeczki” (wejście schodami pod kinem). Bardzo prosimy o przyniesienie swoich wypieków, kanapek, ciastek. Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i kakao.
 8. W sobotę po Mszy o godz. 18 zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. Jest to prowadzone przez państwa Annę i Zbigniewa Kozikowskich spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich parafian, a szczególnie dla duchowych niewolników Maryi.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Program umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie parafii. Msza wigilijna w sobotę o godz. 18 będzie już z pierwszą nauką rekolekcyjną.
 10. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 11. W niedzielę za tydzień podczas Mszy o godz. 11 będzie miał miejsce tzw. obrzęd „Bambinelli”, czyli poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus, które umieścimy w naszych domowych szopkach lub na stole wigilijnym. Prosimy o przyniesienie nabytych przez siebie figurek do poświęcenia.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 19 zapraszamy do kościoła na spotkanie w sprawie dziecięcych wakacyjnych kolonii parafialnych, które odbędą się w dniach od 29 lipca do 4 sierpnia przyszłego roku w Rybakach na Mazurach. Na spotkanie zapraszamy rodziców uczniów od 3 do 8 klasy szkoły podstawowej. Koszt wyjazdu 1400 zł. Zapisy będą prowadzone do 27 grudnia, liczba miejsc ograniczona, pierwszeństwo będą miały dzieci należące do wspólnot parafialnych: ministrantów, bielanek i scholanek.
 13. Od nowego roku kalendarzowego w pierwsze niedziele miesiąca podczas Mszy o godz. 12:30 chcemy modlić się szczególnie za małżeństwa sakramentalne, które w danym miesiącu przeżywać będą swoje rocznice ślubu. Będzie to również okazja do wspólnego publicznego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Serdecznie zachęcamy małżonków do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii.
 14. W sobotę 16 grudnia w godzinach od 9.00 do 14.00, w budynku szkoły Otwartych Serc, dla dzieci niepełnosprawnych, mieszczącej się przy ulicy 3 Maja 36 w Sulejówku, odbędzie się Jarmark Ozdób Świątecznych. Podczas jarmarku będzie można zakupić prace wykonane przez uczniów.
 15. Fundacja „Świat Integracji” prowadząca Warsztat Terapii Zajęciowej dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Miłośnie przy ul. Głowackiego, w dniu dzisiejszym oraz w przyszłą niedzielę organizuje na parkingu przy Kościele organizuje Jarmark ozdób świątecznych. Wszystkie prace zostały przygotowane przez osoby uczestniczące w Warsztacie. Dochód przeznaczymy na fajną wycieczkę dla uczestników Warsztatu.
 16. Przypominamy, że w sklepiku parafialnym można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, a od dziś także świąteczne świece Caritas.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Obok prasy katolickiej wyłożone są także kalendarze misyjne na 2024 rok. Ofiara za prasę katolicką oraz kalendarze jest dobrowolna.
 18. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Lucynę Kulmińską . Wieczny odpoczynek….

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.