I Niedziela Wielkiego Postu

mar 5, 2022 | Ogłoszenia

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 2. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 – dla wszystkich, 17.30 – dla dzieci oraz o 18.30 dla młodzieży. W piątki Wielkiego Postu Msze św. odprawiane będą o godz. 7, 17:00 i 18:00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30.
 3. W naszej parafii powstaje muzyczna schola dziecięca, która swoim śpiewem będzie ubogacać liturgię podczas niedzielnych mszy o godz. 11. Zapraszamy do scholii uczniów szkoły podstawowej, zarówno dziewczynki jak i chłopców. Zgłaszać się można w każdą niedzielę o 9.30 w salce pod kinem.
 4. W czwartki Wielkiego Postu na godz. 19 zapraszamy starszych ministrantów i lektorów na obowiązkowe spotkania, na którym będzie omawiana liturgia Triduum Paschalnego.
 5. W naszym kościele, do piątku, odprawiamy nowennę do św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski, w intencji powołań kapłańskich i pokoju na Ukrainie. Dziś nowenna będzie sprawowana po sumie, w pozostałe dni po Mszy porannej.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 7. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie katechetyczne dla dzieci komunijnych według następującego planu: środa (9 marca) klasy III a i b Sz.P nr. 3, czwartek (10 marca) klasy III c i d Sz.P nr. 3, oraz środa (16 marca) klasy III a i b Sz.P nr. 4. Wszystkie spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.00.
 9. Składamy serdeczne podziękowania panom z kościelnej służby porządkowej Totus Tuus, za pomoc w zbiórce materialnej na rzecz Ukrainy.
 10. Proboszcz zwraca się z prośbą o kontakt osób, które mają doświadczenie w pisaniu wniosków o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
 11. Panie, które dotarły do nas z Ukrainy poszukują pracy. Jeśli ktoś miałby jakąś ofertę pracy, proszony jest o kontakt z ks. Samuelem.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Tygodnika Idziemy.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Dorotę Grabarczyk, Barbarę Więch. Wieczny odpoczynek…

Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.