VIII Niedziela Zwykła

lut 26, 2022 | Ogłoszenia

  1. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypani głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00.
  2. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 – dla wszystkich, 17.30 – dla dzieci oraz o 18.30 dla młodzieży. W piątki Wielkiego Postu Msze św. odprawiane będą o godz. 7, 17:00 i 18:00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. Przypominamy również przepisy postne: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  3. W piątek święto św. Kazimierza, królewicza. Spowiedź rano od 6.45 i po południu od godz. 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe tylko po Mszy porannej. Wieczorem po zakończeniu Drogi Krzyżowej możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakr. do godz. 20.00.
  4. W pierwszą sobotę marca zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7, a następnie nabożeństwo wynagradzające (różaniec oraz medytacja) i spotkanie dla członków wspólnot różańcowych.
  5. W naszej parafii powstaje muzyczna schola dziecięca, która swoim śpiewem będzie wzmacniać oprawę muzyczną podczas niedzielnych mszy o godz. 11. Zapraszamy do scholi uczniów szkoły podstawowej, zarówno dziewczynki jak i chłopców. Spotkanie organizacyjne z zespołem prowadzącym, na którym zostaną przedstawione wszystkie potrzebne informacje, odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 11 w sali pod kinem. Na spotkanie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  6. W czwartki Wielkiego Postu na godz. 19 zapraszamy starszych ministrantów i lektorów na obowiązkowe spotkania, na którym będzie omawiana liturgia Triduum Paschalnego.
  7. W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski, w środę popielcową oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy.
  8. Prosimy również o udział w zbiórce darów.

Zbiórka w strażnicy OSP Sulejówek będzie trwała dziś od godziny 10 do 18. Prosimy o przynoszenie szczególnie środków higieny osobistej, a także pieluch i żywności dla dzieci. Poza tym zbieramy:

– materace, maty, składane łóżka, koce termiczne, śpiwory, koce, poduszki, pościel, karimaty

– ręczniki,

– wiadra domowe, beczki na wodę 20/30/40/60 litrów

– środki antyseptyczne/odkażające, maski wielokrotnego i jednorazowego użytku,

– bielizna damska, męska i dziecięca,

– ręczniki z mikrofibry, ręczniki papierowe

– zestawy naczyń wielorazowego użytku,

– baterie, świece, latarki,

– woda butelkowana,

– żywność o długim terminie przydatności do spożycia

– materiały opatrunkowe, folie termiczne, rękawiczki

Dodatkowy punkt zbiórki jest uruchomiony również w Muzeum Józefa Piłsudskiego, w niedzielę od 10 do 19, w środę i czwartek od 10 do 17, piątek i sobotę od 10 do 19.

Również w przyszłą niedzielę, 6 marca, w parafiach naszej diecezji (również w naszej parafii) będzie przeprowadzona zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary te będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Tygodnika Idziemy.

Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.