I Niedziela Wielkiego Postu

lut 17, 2024 | Ogłoszenia

 1. Dziś po Mszach Świętych zbierane są do puszek ofiary na pomoc chorym objętym opieką Caritasu.
 2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dziś na godz. 19 do kościoła na spotkanie formacyjne.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30 – z udziałem dzieci i 18:30 – z udziałem młodzieży, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od Mszy Świętej porannej do popołudniowej. Natomiast w odpowiedzi na prośbę młodzieży oazowej piątkowe wieczorne adoracje po Drodze Krzyżowej zostają przedłużone do godz. 21:30.
 5. W najbliższy wtorek na godz. 19 serdecznie zapraszamy do naszego kina Kurtyna na spotkanie z małżeństwem państwa Jackowskich w ramach cyklu „Rozmowy Wiary-Godne”. Agnieszka Jackowska jest filozofem, pedagogiem i doradcą małżeńskim. Jej mąż, Jan Maria Jackowski to historyk, dziennikarz, doktor nauk humanistycznych, były senator RP. Tytuł tego spotkania brzmi: „Jan Paweł II – obrońca Prawdy. Aktualna sytuacja Ojczyzny – trudności, wyzwania i nadzieje”. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Ewa Pietrzak, redaktor Radia Warszawa. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać darmową wejściówkę w kasie kina.
 6. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W sobotę po Mszy św. o godz. 7 zapraszamy na nabożeństwo misyjne.
 8. W najbliższą sobotę rozpocznie się w naszej parafii jedyny w tym roku kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na naszej stronie w zakładce aktualności.
 9. Za tydzień prowadzona będzie zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”.
 10. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z przyszłej niedzieli.
 11. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii za dwa tygodnie. Program umieszczony jest już w gablocie oraz na stronie internetowej.
 12. W ramach cyklu „Kino z duszą” w pierwszy czwartek marca obejrzeć będzie można film o Męce Pana Jezusa w reżyserii Mela Gibsona pt. „Pasja”. Bilety w cenie promocyjnej 10 zł. do nabycia w kasie kina. Po filmie prelekcja o. Marka Kotyńskiego i dyskusja.
 13. W sobotę 16 marca organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową śladami zakochanych w Matce Bożej, a więc do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Sanktuarium chrztu św. Maksymiliana Maria Kolbego w Zduńskiej Woli. Koszt 120 zł z możliwością dokupienia obiadu w cenie 30 zł. W zakrystii można się zapisać i uzyskać szczegółowy program pielgrzymki. Natomiast terminarz wszystkich planowanych tegorocznych pielgrzymek dostępny jest w gablocie przed kościołem i na stronie parafii.
 14. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sulejówku zaprasza jutro o godz. 13:15 do siedziby Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku przy ul. Bogusławskiego 14 na otwarty dla wszystkich wykład pt. „Muzyka w Wielkim Poście. Wielki Post w Muzyce”. Podczas wykładu, który wygłosi p. Michał Śmigielski, będzie można poznać wpływ Wielkiego Postu na rozwój muzyki. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie: http://mdksulejowek.pl/.
 15. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco:

19 LUTEGO (poniedziałek)

KOLEDY NIE MA

20 LUTEGO (wtorek)

od godz. 16.00 ul. Spacerowa (od nr. końcowych) 1 ksiądz

21 LUTEGO (środa)

KOLEDY NIE MA

22 LUTEGO (czwartek)

od godz. 16.00 –  ul. Chopina (od numerów końcowych) 1 ksiądz

od godz. 18.30 – ul. Chopina (od numerów początkowych) 1 ksiądz

23 LUTEGO (piątek)

KOLEDY NIE MA

24 LUTEGO (sobota)

od godz. 10.00 –  ul. Świętochowskiego nr. nieparzyste – 2 księży (jeden od początku drugi od końca.

Program kolędy na kolejny tydzień, zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.

 1. W sobotę 24 lutego na godzinę 19 zapraszamy na Mszę kolędową mieszkańców następujących ulic: 3 Maja, Bema, Głowackiego, Kieleckiej, Kilińskiego, Konarskiego, Kopernika, Krótkiej, Maczka, Narutowicza, Niecałej, Niemojewskiego, Orzeszkowej, Skorupki, Staszica oraz Wyspiańskiego. Te rodziny, które będą chciały przekazać swój dar kolędowy na rzecz parafii będą mogły złożyć koperty na tacę podczas Mszy św.
 2. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Henrykę Chojnacką, Andrzeja Szewczyka, Anielę Jurek. Wieczny odpoczynek….
 4. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.