II Niedziela Wielkiego Postu

lut 24, 2024 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy prowadzona jest przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”.
 2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z dzisiejszej niedzieli.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 – z udziałem dzieci i 18:30 – z udziałem młodzieży oraz Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 17:30.
 4. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od Mszy Świętej porannej do popołudniowej oraz w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej przez całą noc aż do porannej Mszy w sobotę – prosimy o zapisywanie się na nocne dyżury adoracyjne na kartce za ławkami. 
 5. W piątek spowiedź rano od godz. 6:30 i po południu od 16:30. 
 6. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca podczas tej Mszy zostanie przeznaczona na zakup czerwonej kapy liturgicznej do użytku podczas m.in. nabożeństw Drogi Krzyżowej. Natomiast o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko. 
 7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii za tydzień, sobotnia Msza wigilijna o godz. 18 będzie już z pierwszą nauką rekolekcyjną. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej.
 8. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 8 będziemy modlić się za tzw. żołnierzy wyklętych, czyli niezłomnych bohaterów naszej Ojczyzny, którzy prześladowani byli przez władze komunistyczne.
 9. W pierwsze niedziele miesiąca podczas Mszy o godz. 12:30 modlimy się szczególnie za małżeństwa sakramentalne, które w danym miesiącu przeżywają swoje rocznice ślubu. Jest to również okazja do wspólnego publicznego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Jeśli są jakieś pary, które pobrały się w marcu, to zachęcamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii na Mszę, która zostanie odprawiona za tydzień.
 10. W ramach cyklu „Kino z duszą” w pierwszy czwartek marca obejrzeć będzie można  film o Męce Pana Jezusa w reżyserii Mela Gibsona pt. „Pasja”. Bilety w cenie promocyjnej 10 zł. do nabycia w kasie kina. Po filmie prelekcja o. Marka Kotyńskiego i dyskusja. 
 11. W sobotę 16 marca organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową śladami zakochanych w Matce Bożej, a więc do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Sanktuarium chrztu św. Maksymiliana Maria Kolbego w Zduńskiej Woli. Koszt 120 zł z możliwością dokupienia obiadu w cenie 30 zł. W zakrystii można się zapisać i uzyskać szczegółowy program pielgrzymki. Natomiast terminarz wszystkich planowanych tegorocznych pielgrzymek dostępny jest w gablocie przed kościołem i na stronie parafii.
 12. W najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna
 13. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco:

26 LUTEGO (poniedziałek)

od godz. 16.00 ul. Szosowa (od nr. końcowych) 1 ksiądz

od godz. 18.30 ul. Łukasińskiego 10/1, 10/2 oraz 10/3 1 ksiądz

27 LUTEGO (wtorek)

od godz. 16.00 ul. Przybyszewskiego (od nr. początkowych) 1 ksiądz

od godz. 18.30 ul. Łukasińskiego 10B 1 ksiądz

28 LUTEGO (środa)

od godz. 16.00 ul. Solskiego (od nr. początkowych) 1 ksiądz

29 LUTEGO (czwartek)

od godz. 16.00 –  ul. Tuwima (od numerów początkowych) 1 ksiądz

od godz. 18.30 ul. Łukasińskiego 10C 1 ksiądz

1 MARCA (piątek)

KOLEDY NIE MA

2 MARCA (sobota)

od godz. 10.00 –  ul. Tetmajera 2 księży (jeden od początku drugi od końca)

7 MARCA (czwartek)

od godz. 16.00 – ul. Szosowa 3 (Osiedle Drogowców)

9 MARCA (sobota)

od godz. 10.00 –  ul. Mickiewicza 2 księży (jeden od początku drugi od końca)

 9 marca zakończenie kolędy

Program  zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.

 1. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Władysławę Zielińską, Krystynę Drożdż. Wieczny odpoczynek….
 3. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.