III Niedziela Wielkiego Postu

mar 2, 2024 | Ogłoszenia

 1. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie parafii. Od jutra do środy Msze z naukami dla wszystkich o godz. 7, 16:30, 18 i 19:30. Dodatkowo zapraszamy na konferencje stanowe o godz. 19 – w poniedziałek dla pań, we wtorek dla panów, a w środę dla młodzieży. W środę o godz. 16:30 Msza Święta z nauką dla chorych oraz udzieleniem sakramentu namaszczenia. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę. Spowiadać będą zaproszeni kapłani. W ostatnim dniu rekolekcji ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone dla ojców rekolekcjonistów.
 2. Wczoraj w Warszawie nasz parafianin i lektor Piotr Lewandowski przyjął błogosławieństwo z rąk ks. bpa Romualda do pełnienia funkcji szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej. Dzięki temu będzie mógł pomagać w udzielaniu Komunii Świętej w czasie Mszy Świętej oraz zanosić Komunię do chorych. Składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wielu łask Bożych oraz ciągłego wzrostu w świętości i miłości do Jezusa eucharystycznego. Pan Piotr jest obecnie jednym z czterech szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej w naszej parafii, co biorąc pod uwagę ograniczenia składu osobowego księży jest wielką pomocą i okazuje się coraz większą koniecznością w duszpasterstwie parafialnym.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach dyżuru w poniedziałek oraz w nocy z piątku na sobotę. Zachęcamy do wpisywania się na dyżury adoracyjne podczas Triduum Paschalnego – listy wyłożone są za ławkami.
 4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczynające się koronką do Miłosierdzia Bożego w czasie rekolekcji od godz. 15-16:30, natomiast w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej do 21:30.
 5. Jutro o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Podczas spotkania omawiane są objawienia Maryi w Fatimie oraz prowadzone zabawy integracyjne. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 6. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza o godz. 18 będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, Komunia Święta udzielana będzie pod dwiema postaciami. Natomiast osoby, które nabyły bilety, zapraszamy do naszego kina o godz. 19 na film pt. „Pasja” w ramach cyklu „Kino z duszą”.
 7. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych (np. wizyta u chorego, pogrzeb) prosimy kontaktować się z księżmi w zakrystii.
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 – z udziałem dzieci i 18:30 – z udziałem młodzieży oraz Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 17:30.
 9. W sobotę o godz. 19 zapraszamy do kościoła na „Wieczór z Maryją”. Jest to prowadzone przez państwa Annę i Zbigniewa Kozikowskich spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich parafian, a szczególnie dla duchowych niewolników Maryi.
 10. W niedzielę za tydzień na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 11. Planowana na tę sobotę wizyta księży u chorych odbędzie się w piątek 22 marca od godz. 9:30.
 12. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską – program na ten tydzień przedstawia się następująco:

7 MARCA (czwartek)

od godz. 16.00 – ul. Szosowa 3 (Osiedle Drogowców)

 

9 MARCA (sobota)

od godz. 10.00 –  ul. Mickiewicza 2 księży (jeden od początku drugi od końca)

 

W sobotę na godzinę 18.00, bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców ulic Małachowskiego i Rejtana na Mszę św. kolędową, sprawowaną w ich intencji.

 1. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Teresę Witecką, Jacka Kozłowskiego, Barbarę Domańską, Zofię Całus, Marka Kondratowicza. Wieczny odpoczynek….
 3. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.