IV Niedziela Wielkiego Postu

mar 9, 2024 | Ogłoszenia

 1. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowy. Wszyscy, którzy przyjęli księdza po kolędzie, dali w ten sposób świadectwo wiary, pomimo różnych zawirowań w Kościele i Ojczyźnie. Każdy z nas potrzebuje Bożego błogosławieństwa i duchowego wsparcia. Ci, którzy takiego wsparcia nie przyjmują, sami muszą dźwigać krzyż życia, a wiemy, jak bardzo może być on ciężki. Staraliśmy się odwiedzić wszystkich parafian z wyznaczonych ulic, ale jeśli kogoś pominęliśmy, to bardzo przepraszamy – zapewniamy, że nie wynikało to ze złej woli, tylko z przeoczenia. Gdyby ktoś z mieszkańców ulic, które w tym roku odwiedzaliśmy, chciałby jeszcze przyjąć księdza w domu, to prosimy zgłaszać się bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na rzecz parafii złożone podczas odwiedzin w domach lub podczas Mszy kolędowych – będą one szczególnie potrzebne w związku z wygaśnięciem rządowej tarczy energetycznej, a co za tym idzie z radykalnymi podwyżkami cen prądu (koszt energii elektrycznej taryfy wykorzystywanej kościele wzrósł o 300 %) i gazu (o 100 %), które dotknęły ostatnio naszą parafię.
 3. Dziś na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 4. W tym tygodniu powracamy już do zwyczajnych godzin pracy kancelarii parafialnej: w poniedziałki, środy i piątki od 8:30-9:30, we wtorki od 16-17 i w czwartki od 19-20.
 5. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu jutro po Mszy porannej do 17:30 oraz w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej do godz. 21:30
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 – z udziałem dzieci i 18:30 – z udziałem młodzieży oraz Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 17:30.
 7. W sobotę po porannej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 8. W przyszłą niedzielę ks. Patryk będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Solenizanta o godz. 9:30.
 9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej ministranci będą rozprowadzać palmy oraz paschaliki, które możemy użyć m.in. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na katechezę po Mszy o godz. 11.
 11. Za tydzień – jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca – na godz. 12:30 zapraszamy na Mszę Świętą z kazaniem katechizmowym. Tematem nauki będzie: „Trudność w wierze – zatłoczenie samego siebie”
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można nabyć podręczniki oraz inne materiały formacyjne przydatne do uczestnictwa w rekolekcjach 33-dniowych, które rozpoczną się w naszej parafii 25 marca.
 13. We wtorek 19 marca 2024 r. o godz. 19 zapraszamy do naszego kina Kurtyna na spotkanie z panem profesorem Bogdanem Chazanem – lekarzem, profesorem ginekologii i położnictwa, autorem licznych publikacji naukowych, byłym wykładowcą uniwersyteckim i dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie. Tytuł tego spotkania brzmi: „Wartość ludzkiego życia a współczesna medycyna – czy przysięga Hipokratesa się zestarzała?”. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Ewa Pietrzak, redaktor Radia Warszawa. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać darmową wejściówkę w kasie kina. Za tydzień u ministrantów będzie można także nabyć książkę-wywiad z panem profesorem pt. „Prawo do życia. Bez kompromisu” w cenie 30 zł. za sztukę.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Agnieszkę Uchamańską, Czesława Kaweckiego. Wieczny odpoczynek….
 16. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.