mar 16, 2024 | Ogłoszenia

1. W dniu dzisiejszym ks. Patryk obchodzi swoje imieniny. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, zwłaszcza w posłudze, którą podejmie niebawem na misjach w Ekwadorze.
  2. Dziś po każdej mszy świętej ministranci rozprowadzają przed kościołem palmy oraz paschaliki, których możemy użyć m.in. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną.
  3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7, 17 i 18.
  4. W ramach cyklu „Rozmowy Wiary-Godne” w najbliższy wtorek o godz. 19 zapraszamy do naszego kina Kurtyna na spotkanie z panem profesorem Bogdanem Chazanem – lekarzem, profesorem ginekologii i położnictwa, autorem licznych publikacji naukowych, byłym wykładowcą uniwersyteckim i dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie. Tytuł tego spotkania brzmi: „Wartość ludzkiego życia a współczesna medycyna – czy przysięga Hipokratesa się zestarzała?”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać darmową wejściówkę w kasie kina. Dziś u ministrantów można także nabyć książkę-wywiad z panem profesorem pt. „Prawo do życia. Bez kompromisu” w cenie 25 zł. za sztukę.
  5. W piątek o godz. 9:30 rozpocznie się wizyta u chorych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  6. W najbliższy piątek będzie zmiana układu nabożeństw: nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:30, wszystkich zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta o godz. 18:30. Trasa będzie przebiegać ulicami: ks. Skorupki, Armii Krajowej, Głowackiego, Świętochowskiego, Szekspira, Armii Krajowej i ks. Skorupki do kościoła. Osoby, które mają trudności w poruszaniu się będą mogły uczestniczyć w Drodze Krzyżowej pozostając w kościele i słuchając transmisji na żywo. W związku z nabożeństwem w piątek nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast Msze święte tak jak w pozostałe dni powszednie: o 7, 17:30 i 18.
  7. Za tydzień niedziela palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, natomiast uroczysta procesja wokół kościoła odbędzie się na początku Mszy o godz. 12:30. Natomiast po jej zakończeniu tradycyjnie zachęcamy do udziału konkursie palm.
  8. Bardzo prosimy o uwzględnienie w swoich świątecznych przygotowaniach, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, w naszej parafii będzie można skorzystać z sakramentu pokuty przed Świętami do Wielkiej Środy włącznie. W Triduum Paschalne oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt spowiedzi nie będzie.
  9. 25 marca, w Wielki Poniedziałek podczas Mszy o godz. 18 rozpocznie się w naszej parafii druga edycja rekolekcji 33-dniowych „Przez Maryję do Jezusa”. Dziś w naszej parafii gościmy przedstawicielki wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, którzy zachęcają do udziału w rekolekcjach, a po Mszy Świętej rozprowadzają materiały formacyjne oraz udzielają dodatkowych informacji. Program rekolekcji umieszczony jest na stronie parafii, w gablocie oraz na stoliku z prasą.
  10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Andrzeja Andrzejczuka. Wieczny odpoczynek….
  12. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.