Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

mar 24, 2024 | Ogłoszenia

 

 1. Dziś uroczysta procesja wokół kościoła odbędzie się na początku Mszy o godz. 12:30. Natomiast po jej zakończeniu tradycyjnie zachęcamy do udziału konkursie palm.
 2. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.
 3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu , w poniedziałek od 7.30 do 17.30.
 4. Jutro podczas Mszy o godz. 18 rozpocznie się w naszej parafii druga edycja rekolekcji 33-dniowych „Przez Maryję do Jezusa”. Program rekolekcji umieszczony jest na stronie parafii, w gablocie oraz na stoliku z prasą. Podręczniki rekolekcyjne oraz Traktaty o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny można nabyć w zakrystii.
 5. Bardzo prosimy o uwzględnienie w swoich świątecznych przygotowaniach, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, w naszej parafii będzie można skorzystać z sakramentu pokuty przed Świętami do Wielkiej Środy włącznie. W Triduum Paschalne oraz w pierwszy dzień Świąt spowiedzi nie będzie.
 6. W Wielki Wtorek zachęcamy do udziału w uroczystości obłóczyn, czyli nadaniu czerwonych sutanelli dla starszych ministrantów, co odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 18.
 7. Spotkanie wszystkich osób odpowiedzialnych za grupy zaangażowane w procesję rezurekcyjną odbędzie się w kościele w Wielki Wtorek o godz. 19:00.
 8. Od Wielkiej Środy do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Porządek liturgii w Triduum Paschalnym (najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Tygodnia umieszczone są na tablicy za ławkami, w gablocie przed kościołem oraz w internecie):
 10. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Tak samo liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Natomiast Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 19.
 11. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8 zapraszamy na liturgię godzin – tzw. ciemne jutrznie. Zostały specjalnie przygotowane książeczki z tekstami i zapisem nutowym do wspólnej modlitwy.
 12. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.
 13. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9 do 15 co 15 minut. W czasie święcenia pokarmów przy kościele u naszych ministrantów będzie można nabyć wodę święconą i paschaliki, ofiary zbierane przy tej okazji zostaną przeznaczone na doposażenie salki ministranckiej oraz sali rekreacyjnej.
 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej liturgii Wielkiego Czwartku przez całą noc i przez cały piątek w Ciemnicy, a po piątkowej liturgii Męki Pańskiej przez całą noc oraz w ciągu dnia w sobotę do godz. 17:30 w Grobie Pańskim. Po Wigilii Paschalnej przy asyście Ochotniczej Straży Pożarnej adoracja w Grobie Pańskim przez całą noc aż do procesji rezurekcyjnej. Bardzo prosimy o wpisywanie się na nocne dyżury adoracyjne na kartkach za ławkami.
 15. W niedzielę wielkanocną procesja rezurekcyjna z Mszą świętą o godz. 6 rano, następne Msze o godz. 9:30, 11, 12:30 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny msze według zwykłego porządku niedzielnego. Zarówno w pierwszy jak i drugi dzień Świąt o 17:30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 16. Przy ołtarzu Matki Bożej umieszczona została część prac autorstwa uczniów naszych szkół podstawowych, które przeszły do parafialnego etapu konkursu na Baranka Paschalnego. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11 (autorzy będą mogli zabrać wówczas swoje prace do domów), a nagrody wręczone zostaną w Niedzielę Miłosierdzia podczas Mszy o godz. 11.
 17. W odpowiedzi na prośby wiernych, w naszej świątyni zostały zainstalowane dwa świeczniki wotywne – przy ołtarzu Matki Bożej oraz pod figurą św. Michała oraz relikwiarium. Zapalanie świec wotywnych jest starą chrześcijańską tradycją związaną z ofiarowaniem intencji modlitewnej Bogu. Płonąca świeca wotywna jest znakiem wznoszenia naszej intencji przed oblicze Boga za wstawiennictwem Matki Bożej lub Świętego. Jest wyrazem uproszenia szczególnego wstawiennictwa w modlitwie którą zanosimy.
 18. W środę 1 maja organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Częstochowie na Jasnej Górze oraz Gidel. Koszt 120 zł z możliwością dokupienia obiadu w cenie 30 zł. W zakrystii można się zapisać i uzyskać szczegółowy program pielgrzymki.
 19. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 20. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.