Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

mar 31, 2024 | Ogłoszenia

 1. Dziś i jutro na godz. 17:30 zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w kolejne dni do soboty włącznie, nowennę odprawiać będziemy po Mszy o godz. 18.
 2. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocy, msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na KUL. Z racji uroczystości nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 3. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza o godz. 18 będzie sprawowana w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, Komunia Święta udzielana będzie pod dwiema postaciami. Natomiast osoby, które nabyły bilety, zapraszamy do naszego kina o godz. 19 na kolejny film z cyklu Kino z duszą pt. „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”.

 4. W piątek spowiedź od godz. 6:45 i po południu od 17. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej przez całą noc aż do porannej Mszy w sobotę. Prosimy o wpisywanie się na dyżury adoracyjne – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami. Z racji oktawy Wielkanocy, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja) oraz spotkanie modlitewne w ramach rekolekcji 33-dniowych.
 6. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko. 
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Na godzinę 15 zapraszamy na specjalne nabożeństwo w ramach „Godziny Miłosierdzia”. Z tej racji nie będzie nabożeństwa pierwszoniedzielnego.
 8. W najbliższą niedzielę (07.04.2024 roku) na parkingu przed Kościołem odbędzie się akcja poboru krwi w ambulansie, organizowana przez Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek. Chętnych do oddania krwi zapraszamy w godzinach 09.00-13.30. Cały czas Klub zbiera plastikowe nakrętki, można je przynieść na akcję oddawania krwi w godzinach 09.00 – 13.00.
 9. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z przyszłej niedzieli.
 10. W pierwsze niedziele miesiąca podczas Mszy o godz. 12:30 modlimy się szczególnie za małżeństwa sakramentalne, które w danym miesiącu przeżywają swoje rocznice ślubu. Jest to również okazja do wspólnego publicznego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Serdecznie zachęcamy małżonków do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii. Msza za pary, które pobrały się w kwietniu zostanie odprawiona za tydzień o 12:30.
 11. Za tydzień po Mszy o godz. 18 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Informujemy, że kurs dla nowej grupy do bierzmowania rozpocznie się dopiero we wrześniu 2025 roku. Będą mogli w nim uczestniczyć uczniowie obecnych klas 7 szkoły podstawowych i starsi.
 12. W ramach cyklu Rozmowy Wiary-Godne we wtorek 16 kwietnia 2024 r. o godz. 19 zapraszamy do naszego kina Kurtyna na spotkanie z ks. profesorem Robertem Skrzypczakiem, znanym i cenionym kaznodzieją, wykładowcą i duszpasterzem akademickim. Tytuł tego spotkania brzmi: „Zagrożenia duchowe i materialne – co wpływa na chrześcijańską tożsamość?”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać darmową wejściówkę w kasie kina, aby mieć zapewnione miejsce siedzące.  
 13. W środę 1 maja organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Częstochowie na Jasnej Górze oraz Gidel. Koszt 120 zł z możliwością dokupienia obiadu w cenie 30 zł. W zakrystii można się zapisać i uzyskać szczegółowy program pielgrzymki.
 14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów Triduum Paschalnego, a w sposób szczególny:

  • Liturgicznej służbie ołtarza: ceremoniarzom – Bernardowi Więchowi i Mateuszowi Bartczakowi, lektorom, ministrantom starszym, ministrantom młodszym i kandydatom za ogrom pracy włożony w przygotowanie i posługę podczas liturgii oraz przygotowanie świątyni
  • Kościelnym: p. Mirosławowi Bestremu, p. Marcinowi Grabowskiemu, paniom z kół różańcowych oraz panu Wojciechowi Kryńskiemu za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz terenu wokół naszej świątyni
  • Renacie Szar, p. Jerzemu Kapuście, p. Ryszardowi Kuzawińskiemu, naszej parafialnej wspólnocie oazowej – młodzieży z Ruchu Światło-Życie oraz ministrantom za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy
  • Agnieszce Wąsowskiej za dekoracje kwiatowe
  • Osobom dyżurującym podczas nocnych adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim.
  • Dorocie Późnieckiej za prowadzenie śpiewów podczas porannej liturgii godzin
  • Organiście p. Wojciechowi Karasiowi oraz chórowi Ichthis za liturgiczną oprawę muzyczną
  • Bielankom za aktywny udział w liturgii całego Triduum Paschalnego
  • Mężczyznom biorącym udział w obrzędzie Mandatum w Wielki Czwartek
  • Kościelnej Służbie Porządkowej Totus Tuus
  • Osobom niosącym chorągwie, figurę Matki Bożej, różaniec, światło, relikwie i wszystkie elementy procesyjne
  • Ochotniczej Straży Pożarnej za asystę podczas dzisiejszej uroczystości i nocnej adoracji w Grobie Pańskim oraz udział sztandaru w procesji
  • Joannie Piechockiej oraz p. Zbyszkowi Podlaskowi za dokumentację fotograficzną oraz umieszczanie fotorelacji na profilu naszej parafii w mediach społecznościowych
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 p. Elżbiecie Kałużyńskiej za użyczenie krzeseł na uroczystości Triduum i Świąt
 15. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bolesława Wojciechowskiego. Wieczny odpoczynek…
 17. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.