II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

kwi 6, 2024 | Ogłoszenia

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji.
 2. Dziś o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z dzisiejszej niedzieli.
 3. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego, na godzinę 15 zapraszamy na specjalne nabożeństwo w ramach „Godziny Miłosierdzia”. Za udział w nim lub za samo odmówienie koronki w kościele można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach ojca świętego). W związku z nabożeństwem w Godzinie Miłosierdzia, nie będzie dziś nieszporów pierwszoniedzielnych.
 4. Dziś po Mszy o godz. 18 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Informujemy, że kurs do bierzmowania dla nowej grupy rozpocznie się dopiero we wrześniu 2025 roku. Będą mogli w nim uczestniczyć uczniowie obecnych klas 7 szkoły podstawowej i starsi.
 5. Dziś na parkingu przed Kościołem odbywa się akcja poboru krwi w ambulansie, organizowana przez Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek. Chętnych do oddania krwi zapraszamy w godzinach 09.00-13.30. Cały czas Klub zbiera plastikowe nakrętki, można je przynieść na akcję oddawania krwi w godzinach 09.00 – 13.00.
 6. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, dlatego od jutra do soboty włącznie po Mszy św. o godz. 18 modlić się będziemy koronką do Miłosierdzia Bożego.
 7. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Msze Święte o godz. 7, 17 i 18. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.
 8. Jutro o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Podczas spotkania omawiane są objawienia Maryi w Fatimie oraz prowadzone zabawy integracyjne. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 9. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu jutro od porannej Mszy Świętej do godz. 17 oraz w piątek po Mszy wieczornej do godz. 21:30.
 10. Osoby biorące udział w rekolekcjach 33-dniowych zapraszamy w sobotę na godz. 7 na Mszę św. oraz nabożeństwo wprowadzające w kolejną część ćwiczeń.
 11. W przyszłą niedzielę na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 12. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Rozpoczęcie przy katedrze warszawsko-praskiej ok. godz. 12. Gorąco zachęcamy do udziału w tym bardzo ważnym religijnie i społecznie wydarzeniu. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 13. W ramach cyklu Rozmowy Wiary-Godne we wtorek 16 kwietnia 2024 r. o godz. 19 zapraszamy do naszego kina Kurtyna na spotkanie z ks. profesorem Robertem Skrzypczakiem, znanym i cenionym kaznodzieją, wykładowcą i duszpasterzem akademickim. Tytuł tego spotkania brzmi: „Zagrożenia duchowe i materialne – co wpływa na chrześcijańską tożsamość?”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać darmową wejściówkę w kasie kina, aby mieć zapewnione miejsce siedzące.
 14. W środę 1 maja organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Częstochowie na Jasnej Górze oraz Gidel. Koszt 120 zł z możliwością dokupienia obiadu w cenie 30 zł. W zakrystii można się zapisać i uzyskać szczegółowy program pielgrzymki.
 15. Potrzebujemy osoby do pomocy w sprzątaniu kościoła w piątki w godzinach porannych. Osoby, które chciałyby się zaangażować prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Krzyszczak. Wieczny odpoczynek…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.