IV Niedziela Wielkanocy – Dobrego Pasterza

kwi 29, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Polowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek prowadzi kwestę na organizację obchodów 25-lecia swojej działalności.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych od jutra codziennie o godz. 17:30. W związku z tym Msze święte po południu w dni powszednie odprawiane będą o godz. 17 i 18. Nie będzie czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu, wieczorna adoracja w piątki pozostaje bez zmian. 
 3. W dniach od 1-3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W środę obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto Konstytucji 3 maja. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 5. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Komunia św. udzielana będzie pod dwiema postaciami. Osoby, które odebrały bezpłatne wejściówki zapraszamy na godz. 19 do naszego kina na kolejny film z cyklu „Kino z duszą” pt. „Tata”.
 6. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:45 oraz po południu od 16:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej Mszy św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. będzie trwała przez całą noc aż do porannej Mszy św. w sobotę. Prosimy o zapisywanie się na nocny dyżur adoracyjny – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami.
 7. W piątek o godz. 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Eli pod numerem telefonu: 501 648 686.
 8. W sobotę obchodzimy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy przeznaczona zostanie na zakup nowego ornatu.
 9. Serdecznie zapraszamy małżeństwa oraz narzeczonych na spotkanie z o. Don Renzo, które odbędzie się w sobotę 6 maja o godz. 10.00 w sali Cukierni Babeczki. Tematem spotkania będzie komplementarność sakramentów małżeństwa i kapłaństwa. Ojciec Don Renzo Bonetti jest założycielem wspólnoty Mistero Grande (co po polsku oznacza Tajemnica To Wielka) oraz niezwykle charyzmatycznym kapłanem potrafiącym zapalić wiarę w sakrament małżeństwa. Wstęp wolny.
 10. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
 11. W przyszłą niedzielę przez Komitet organizacyjny zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę popiersia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 12. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo majowe o godz. 17:30 będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 13. Za tydzień w kościele po wieczornej Mszy świętej obowiązkowe spotkanie dla starszych kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 14. Indywidualne rozmowy wstępne dla nowych kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędą się w dniach 8-9 maja w kancelarii parafialnej według porządku podanego na stronie internetowej.
 15. W naszej parafii powstaje drugie męskie koło Żywego Różańca pw. św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Okazją do jego zawiązania będą zbliżające się obchody uroczystości tego świętego przypadające 16 maja. Zachęcamy mężczyzn do dołączenia do tej wspólnoty modlitewnej, w której głównym zadaniem członków jest odmawianie codziennie jednej dziesiątki różańca. Zgłosić się lub uzyskać więcej informacji można u ks. Samuela.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 17. Zapowiedzi:

– Mikołaj Malinowski kawaler z par. tut., oraz Magdalena Bula, panna z par. św. Klemensa PM w Lędzinach, zap. 2.

– Jan Karwowski, kawaler z par. tut., oraz Maja Jadwiga Kabus, panna z par. św. Barbary w Ożarowicach, zap. 2.

– Andrzej Marcin Prusiński, kawaler, oraz Joanna Krystyna Karcz, panna, oboje z par. tut. zap. 2.

– Daniel Borucki, kawaler, oraz Julia Karolina Walczak, panna, oboje z par. tut. zap. 1.

 

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Krzysztofa Szularza oraz Elżbietę Głogowską. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.