V Niedziela Wielkanocy

maj 6, 2023 | Ogłoszenia

 1. Składamy serdeczne podziękowania ministrantom, którzy dokonali renowacji ławek, z których od dziś możemy korzystać na zewnątrz kościoła.
 2. Dziś przez Komitet organizacyjny prowadzona jest zbiórka do puszek na budowę popiersia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17:30 będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zachęcamy do udziału zwłaszcza służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, różaniec, panie niosące światło.
 3. Dziś po wieczornej Mszy świętej w kościele obowiązkowe spotkanie dla starszych kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława BM. głównego patrona Polski.
 5. Indywidualne rozmowy wstępne dla nowych kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek w kancelarii parafialnej według porządku podanego na stronie internetowej. Z tej racji we wtorek kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych.
 6. 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Na godz. 18 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, natomiast o godz. 19 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, którego trasa będzie przebiegać z kościoła ulicami: ks. Skorupki, Armii Krajowej, ks. Konarskiego, Kopernika, Głowackiego, Armii Krajowej i ks. Skorupki do kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec na procesję. Będą też przygotowane śpiewniki dla uczestników procesji.
 7. Za tydzień (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 11.00 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych, natomiast o godz. 19.00 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na seminarium duchowne naszej diecezji.
 9. Spotkanie ws. organizacji uroczystości Bożego Ciała odbędzie się w poniedziałek 15 maja o godz. 19:30.
 10. We wtorek 16 maja o godz. 19:30 w sali Oazy odbędzie spotkanie dla przedstawicieli wszystkich grup korzystających z sal pod kinem.
 11. W naszej parafii powstaje drugie męskie koło Żywego Różańca pw. św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Okazją do jego zawiązania będą zbliżające się obchody uroczystości tego świętego przypadające 16 maja. Zachęcamy mężczyzn do dołączenia do tej wspólnoty modlitewnej, w której głównym zadaniem członków jest odmawianie codziennie jednej dziesiątki różańca. Zgłosić się lub uzyskać więcej informacji można u ks. Samuela.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek czerwca – lista wyłożona jest za ławkami; natomiast osoby, które chciałyby się zapisać na stałe dyżury adoracyjne zapraszamy do zakrystii. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy świętej do godz. 21.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 14. Zapowiedzi:

– Daniel Borucki, kawaler, oraz Julia Karolina Walczak, panna, oboje z par. tut. zap. 2.

– Beniamin Daniel Lip, kawaler z par tut, oraz Patrycja Tobiasz, panna z par. MB. Częstochowskiej w Garwolinie, zap. 1.

– Artur Kaliciecki, kawaler, oraz Dominika Kaliciecka, panna, oboje z par. tut., zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Janinę Baziuk i Stanisława Turleja. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.