IV Niedziela Zwykła

sty 28, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy państwa Annę i Zbigniewa Kozikowskich ze Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, których zaprosiliśmy, by wprowadzili nas swoim świadectwem w rekolekcje 33-dniowe, w których będziemy mogli uczestniczyć w naszej parafii od 20 lutego.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert kolędowy „Chrystus się nam narodził” w wykonaniu Miejsko-Parafialnego Chóru Cantores Misericordiae z Ząbek pod dyrekcją Lilianny Bach i naszego Chóru Międzyparafialnego Ichthis. Koncert rozpocznie się o 13:30.
 3. Od jutra do przyszłej niedzieli nasza parafia będzie gościem naszego diecezjalnego Radia Warszawa w ramach cyklu „Przystanek Parafia”. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 14:20 można będzie posłuchać krótkich wypowiedzi przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej, natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 20 główną audycję. Zachęcamy do słuchania nagrań w radiu na 106.2 FM oraz przez internet na www.radiowarszawa.com.pl. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej, którą na antenie radia będą prowadzić przedstawiciele naszej parafii codziennie o 21:30.
 4. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte o 7, 10, 17 i 18, podczas każdej Mszy obrzęd poświęcenia gromnic. Jest to także dzień życia konsekrowanego. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Komunia św. udzielana będzie pod dwiema postaciami. Osoby, które odebrały bezpłatne wejściówki zapraszamy na godz. 19 do naszego kina na kolejny film z cyklu „Kino z duszą” pt. „Przełęcz Ocalonych”.
 5. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:45 oraz popołudniu od 17:00 do 19:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej i wieczornej Mszy św. Chorych, którzy pragnęliby przyjąć księdza w swoim domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od wieczornej Mszy św. w piątek przez całą noc aż do porannej Mszy św. w sobotę. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dyżuru adoracyjnego w wybranych godzinach. Na modlitwę w ciszy zapraszamy wszystkich chętnych, także niezapisanych.
 6. W sobotę (4.02) Msza św. poranna sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Natomiast o godz. 9 zapraszamy do sali pod kinem na kolejne spotkanie w ramach kursu biblijnego i lektorskiego.
 1. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy o godz. 17:30 na nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 2. Za tydzień na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci komunijne klas III SP nr. 4. Podczas Mszy św. poświęcenie książeczek komunijnych a po Mszy katecheza. Natomiast po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Informujemy, że od marca tego roku w naszej parafii planowane jest rozpoczęcie działania Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. Celem tej inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji przez dziecko, które zdecyduje się dołączyć do programu. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 marca o godz. 16.30 w salce pod kinem. Spotkania dla dzieci zaplanowane są w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.00.
 4. Zachęcamy do udziału pielgrzymce do Włoch, która odbędzie się od 9 do 16 czerwca tego roku. Dziś jest ostatni dzień, w którym przyjmujemy zapisy. W programie odwiedziny miejsca objawień św. Michała Archanioła, a także miejscowości związanych z życiem św. o. Pio. Koszt to 1990 zł + 550 euro. Więcej szczegółów (w tym program) oraz zapisy w zakrystii.
 5. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

30 STYCZNIA (poniedziałek)

od godz. 16.00 –  ul. Okrzei (od początku 1 ksiądz) , oraz Kutrzeby (od początku 1 ksiądz)

od godz. 18.30 –  ul. Małego Księcia i Maczka (1 ksiądz)

31 STYCZNIA (wtorek)

od godz. 16.00 –  ul. Kochanowskiego (od początku1 ksiądz) oraz Kleeberga ( od początku 1 ksiądz)

od godz. 18.30 –  ul. Szaserów ( od początku 1 ksiądz)

1 LUTEGO (środa)

od godz. 16.00 –  ul. Starych Dębów (od początku1 ksiądz) oraz Bema (od początku 1 ksiądz)

od godz. 18.30 –  ul. Norwida od końca i Magnoliowa od początku (1 ksiądz)

2 LUTEGO (czwartek) – MB Gromnicznej – święto

od godz. 16.00 –  ul. Małachowskiego ( od początku 1 ksiądz)

3 LUITEGO (piątek) – pierwszy piątek miesiąca

KOLĘDY NIE MA

4 LUTEGO (sobota)

od godz. 9.00 –  ul. Czynu Społecznego, Bagno, Dzika (2  księży – jeden od początku drugi od nr. 60)

od godz. 10.30 – ul. Głowackiego 1A, 1B i 1C (1 ksiądz)

W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii możemy zapoznać się z  planem kolędy na przyszły tydzień. Bardzo prosimy o możliwość przywiezienia księży, którzy rozpoczynają kolędowanie od godz. 16.00 na poszczególne ulice. Osoby które mogą to uczynić prosimy, aby zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Marię Rutkiewicz oraz Marka Pyzel. Wieczny odpoczynek…
 3. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.