Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

mar 27, 2021 | Ogłoszenia

  1. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami informujemy, że w naszym kościele podczas celebracji liturgicznych może przebywać do 25 osób. W pierwszej kolejności do kościoła będą mogły wejść osoby, które zamawiały intencje mszalne na dany dzień. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz świątyni. Przypominamy, że biskup ordynariusz podtrzymał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dla osób chorych oraz tych, które obawiają się o swoje zdrowie i życie. Bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych: zakrywania maseczką ust i nosa, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu. Ograniczenia w ilości osób w kościele dotyczą także Mszy pogrzebowych i ślubnych.
  2. Dziś przed kościołem można nabyć wielkanocne świece Caritas, oraz książki o św. Józefie. Ofiary złożone przy zakupie świec i książek będą przekazane jako wsparcie dla księdza naszej diecezji pracującego na Białorusi. Są do nabycia duże świece po 10 zł, natomiast książka o świętym Józefie po 5 zł.
  3. W tym tygodniu, we wtorek, odbędzie się spotkania katechetyczne dzieci pierwszokomunijnych klasy III b, Sz. P. nr. IV oraz ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30.
  4. Rozkład liturgii Triduum Paschalnego przedstawia się następująco.

Wielki Czwartek

Godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość modlitwy do godziny 22.00.

Wielki Piątek

Godz. 7.00 rozpoczęcie modlitwy przy Ciemnicy. Godzina 15.00 Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 18.00 Lituria Męki Pańskiej, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i możliwość adoracji do godz. 22.00.

Wielka Sobota

Od godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Godzina 15.00 Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 18.00 Wigilia Paschalna. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 przed kościołem.

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Rezurekcja o godz. 6.00, bez procesji. Następne Msze w tym dniu o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00, natomiast w poniedziałek Wielkanocny według niedzielnego porządku. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 17.30, w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 17.30.
  2. Zapowiedzi:

Janusz Henryk Linka, kawaler oraz Renata Gryz, panna, oboje z par. tut., zap. 2.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Jesion, Piotra Dziuban, Michała Gradowskiego. Wieczny odpoczynek…
  2. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.