V Niedziela Wielkiego Postu

mar 20, 2021 | Ogłoszenia

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 19.30, w naszym kościele,  będzie sprawowana Msza św. żałobna w int. zmarłego ks. prał. Jana Gołębiewskiego, naszego rezydenta. Trumna z ciałem ks. prałata, zostanie wprowadzona do świątyni o godz. 19.00. Po zakończonej Mszy św., ciało zostanie przewiezione do domu pogrzebowego. Natomiast jutro o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa, pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego, w kościele NMP Matki Kościoła w Sulejówku, w której ks. Jan przez 23 lata był proboszczem. Po uroczystości pogrzebowej nastąpi przewiezienie ciała na cmentarz w Warszawie-Zerzniu. Ks. Jan zostanie pochowany w grobie rodzinnym.   
  2. Dziś przed kościołem można nabyć wielkanocne świece Caritas. Ofiary złożone przy zakupie świec będą przekazane jako wsparcie dla księdza naszej diecezji pracującego na Białorusi. Małe świece są za dobrowolna ofiarę. Duże natomiast po 10 zł.
  3. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu, we wtorek, odbędzie się spotkania katechetyczne dzieci pierwszokomunijnych klasy III a, Sz. P. nr. IV oraz ich rodziców

Spotkanie jest obowiązkowe i rozpocznie się o godz. 18.30.

  1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia.
  2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  3. Zapowiedzi:

Janusz Henryk Linka, kawaler oraz Renata Gryz, panna, oboje z par. tut., zap. 1.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogdana Roguskiego, Janinę Krzesińską. Wieczny odpoczynek…
  2. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.