Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

kwi 10, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś i jutro na godz. 17:30 zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w kolejne dni do soboty włącznie, nowennę odprawiać będziemy po Mszy o godz. 18.
 2. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocy, msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tace tradycyjnie będą przeznaczone na KUL.
 3. Od wtorku wracamy do popołudniowych dyżurów kancelaryjnych we wtorki i środy oraz czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30 do 17:30 oraz piątkowych adoracji po wieczornej Mszy do godz. 21.
 4. W najbliższy czwartek o godz. 19 rozpocznie kolejny seans filmu z cyklu „Kino z duszą”. Tym razem obejrzymy film o św. Józefie pt. „Opiekun”. Do naszego kina zapraszamy te osoby, które odebrały już bezpłatne wejściówki na film. Natomiast wcześniej na godz. 18 wszystkich zapraszamy do kościoła na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich.
 5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem tej inicjatywy jest codzienne odmawianie przez dziecko dziesiątki różańca w wybranej intencji. Osoby zainteresowane mogą uzyskać dodatkowe informacje u p. Eli pod numerem telefonu: 501 648 686.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Na godzinę 15 zapraszamy na specjalne nabożeństwo w ramach „Godziny Miłosierdzia”.
 7. Uczniów klas 8 szkoły podstawowej (i starszych), którzy chcą i są gotowi rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kościele za tydzień, w niedzielę 16 kwietnia o godz. 19. Natomiast rodziców przyszłych kandydatów zapraszamy na spotkanie w kościele dzień wcześniej, w najbliższą sobotę 15 kwietnia, o godz. 19.
 8. W sobotę 29 kwietnia organizowany jest wyjazd autokarowy do Radzymina na diecezjalną pielgrzymkę Żywego Różańca. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 10. Zapowiedzi:
  – Damian Jeż, kawaler z par. św. Michała Archanioła w Płońsku oraz Sylwia Mielcarz, panna z par. tutejszej
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogdana Piwek, Mirosławę Świadek, Jana Budziaka. Wieczny odpoczynek…
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów Triduum Paschalnego, a w sposób szczególny:
  • Liturgicznej służbie ołtarza: ceremoniarzom – Bernardowi Więchowi i Mateuszowi Bartczakowi, lektorom, ministrantom starszym, ministrantom młodszym i kandydatom za ogrom pracy włożony w przygotowanie i posługę podczas liturgii
  • panu kościelnemu Mirosławowi Bestremu, paniom z kół różańcowych oraz p. Wojciechowi Kryńskiemu za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz terenu wokół naszej świątyni
  • p. Renacie Szar, p. Jerzemu Kapuście, p. Ryszardowi Kuzawińskiemu oraz naszej parafialnej wspólnocie oazowej – młodzieży z Ruchu Światło-Życie za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy
  • p. Agnieszce Wąsowskiej za dekoracje kwiatowe
  • Osobom dyżurującym podczas nocnych adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim.
  • p. Dorocie Późnieckiej za prowadzenie śpiewów podczas porannej liturgii godzin
  • Organiście p. Wojciechowi Karasiowi oraz chórowi Ichthis za liturgiczną oprawę muzyczną
  • Bielankom za aktywny udział w liturgii całego Triduum Paschalnego
  • Mężczyznom biorącym udział w obrzędzie Mandatum w Wielki Czwartek
  • Kościelnej Służbie Porządkowej Totus Tuus
  • Osobom niosącym chorągwie, figurę Matki Bożej, różaniec, światło, relikwie i wszystkie elementy procesyjne
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulejówku za asystę podczas uroczystości rezurekcyjnej i nocnej adoracji w Grobie Pańskim
  • p. Joannie Piechockiej oraz p. Zbyszkowi Podlaskowi za dokumentację fotograficzną oraz umieszczanie fotorelacji na profilu naszej parafii w mediach społecznościowych
 3. Życzymy Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!