Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

kwi 1, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Na zakończenie każdej Mszy Świętej przyjmiemy błogosławieństwo jego relikwiami, a po błogosławieństwie przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej będzie można oddać cześć świętemu poprzez skłon lub ucałowanie relikwii. Wychodząc z kościoła zachęcamy do zabrania ze sobą bezpłatnego egzemplarza publikacji wydanej w obronie dobrego imienia papieża, w której znajdziemy wypowiedzi najwybitniejszych światowych specjalistów na temat jego posługi.
 2. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej ministranci rozprowadzają przed kościołem paschaliki, których możemy użyć m.in. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyposażenie sali rekreacyjnej dla młodzieży. Przed kościołem możemy także nabyć duże wielkanocne świece Caritas, cena świecy 20 zł., a dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na realizację projektu misyjnego – remontu szpitala w Amazonii peruwiańskiej.
 3. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale, natomiast po wieczornej Mszy świętej, ok. godz. 19 zapraszamy na przedstawienie w wykonaniu młodzieży ze szkoły podstawowej nr 3 pt. „Dlaczego ten Krzyż?”.
 4. Prosimy o uwzględnienie w swoich świątecznych przygotowaniach, że w tym roku w naszej parafii będzie można skorzystać z sakramentu pokuty przed Świętami do Wielkiej Środy włącznie (spowiedź będzie się odbywała przed Mszą poranną, oraz popołudniu od godz. 17 do 17:30, a następnie po Mszy wieczornej do ostatniego penitenta). W Triduum Paschalne oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt spowiedzi nie będzie.
 5. Poszukujemy mężczyzny lub kobiety do pomocy w wykonywaniu odpłatnie obowiązków kościelnego/zakrystianki. Chodzi głównie o obsługę nabożeństw popołudniowych w tygodniu oraz dyżur w co drugą niedzielę.
 6. W Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek w kościele o godz. 19:00 obowiązkowe spotkania oraz odprawa liturgiczna przed Świętami dla liturgicznej służby ołtarza: kandydatów, ministrantów i lektorów.
 7. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18 odbędzie się uroczystość nadania nowych strojów liturgicznych (tzw. sutanelli) dla starszych ministrantów.
 8. Spotkanie wszystkich osób odpowiedzialnych za grupy zaangażowane w procesję rezurekcyjną odbędzie się w kościele w Wielki Wtorek (4 kwietnia) o godz. 19:00.
 9. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 10. Porządek liturgii w Triduum Paschalnym (najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Tygodnia umieszczone są na tablicy za ławkami oraz w internecie):

W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Tak samo liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Natomiast Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.

 1. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 7 zapraszamy na liturgię godzin – tzw. ciemne jutrznie. Zostały specjalnie przygotowane książeczki z tekstami i zapisem nutowym do wspólnej modlitwy.
 2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.
 3. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9 do 15 co 15 minut. W czasie święcenia pokarmów przy kościele u naszych ministrantów będzie można nabyć wodę święconą, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej liturgii Wielkiego Czwartku przez całą noc i przez cały piątek w Ciemnicy, a po piątkowej liturgii Męki Pańskiej przez całą noc oraz w ciągu dnia w sobotę do godz. 19 w Grobie Pańskim. Po Wigilii Paschalnej przy asyście Ochotniczej Straży Pożarnej adoracja w Grobie Pańskim przez całą noc aż do procesji rezurekcyjnej.
 5. W niedzielę wielkanocną procesja rezurekcyjna z Mszą świętą o godz. 6 rano, następne Msze o godz. 9:30, 11, 12:30 i 18. W Poniedziałek Wielkanocny msze według porządku niedzielnego. Zarówno w pierwszy jak i drugi dzień Świąt o 17:30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 6. Uczniów klas 8 szkoły podstawowej (i starszych), którzy chcą i są gotowi rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kościele za dwa tygodnie, w niedzielę 16 kwietnia o godz. 19. Natomiast rodziców przyszłych kandydatów zapraszamy na spotkanie w kościele dzień wcześniej, w sobotę 15 kwietnia, o godz. 19.
 7. 14 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem tej inicjatywy jest codzienne odmawianie przez dziecko dziesiątki różańca w wybranej intencji. Osoby zainteresowane mogą uzyskać dodatkowe informacje u p. Eli pod numerem telefonu: 501 648 686.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 9. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.