V Niedziela Wielkiego Postu

mar 25, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej mszy świętej ministranci rozprowadzają przed kościołem palmy oraz paschaliki, których możemy użyć m.in. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyposażenie sali rekreacyjnej dla młodzieży. W przyszłą niedzielę palmy będzie również można zakupić przed Mszami. Dziś możemy także nabyć duże wielkanocne świece Caritas, cena świecy 20 zł., a dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na realizację projektu misyjnego – remontu szpitala w Amazonii peruwiańskiej.
 2. Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:30.
 3. W najbliższy piątek będzie zmiana układu nabożeństw: nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:30, zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta o godz. 18:30. Trasa będzie przebiegać tak jak ostatnia procesja Bożego Ciała, a więc ulicami: ks. Skorupki, Armii Krajowej, Głowackiego, Świętochowskiego, Szekspira, Armii Krajowej i ks. Skorupki do kościoła. Osoby, które mają trudności w poruszaniu się będą mogły uczestniczyć w Drodze Krzyżowej pozostając w kościele i słuchając transmisji na żywo. W związku z nabożeństwem w piątek nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast Msze święte tak jak w pozostałe dni powszednie: o 7, 17:30 i 18.
 4. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Pozostało jeszcze kilka rodzin, z którymi będziemy się bezpośrednio kontaktować w ramach organizacji wizyty dodatkowej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wspólne spotkania i modlitwę oraz ofiary złożone na potrzeby parafii. Staraliśmy się odwiedzić wszystkich chętnych parafian, ale jeśli kogoś pominęliśmy, to bardzo przepraszamy – zapewniamy, że nie wynikało to ze złej woli, tylko z przeoczenia. Gdyby ktoś chciałby jeszcze przyjąć księdza w domu, to prosimy zgłaszać się bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii.
 5. W sobotę (1.04) Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja).
 6. Również w sobotę o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Za tydzień niedziela palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, natomiast uroczysta procesja wokół kościoła odbędzie się na początku Mszy o godz. 12:30. Natomiast po jej zakończeniu zachęcamy do udziału konkursie palm.

Natomiast po wieczornej Mszy świętej, ok. godz. 19 zapraszamy na przedstawienie w wykonaniu młodzieży ze szkoły podstawowej nr 3 pt. „Dlaczego ten Krzyż?”.

 1. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się „Marsz papieski” jako wyraz wdzięczności za św. Jana Pawła II w obliczu niesprawiedliwych ataków na jego osobę. Marsz rozpocznie się o godz. 11 na rondzie Romana Dmowskiego, a zakończy się o godz. 12:30 Mszą św. w Archikatedrze św. Jana w Warszawie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 2. Bardzo prosimy o uwzględnienie w swoich świątecznych przygotowaniach, że w tym roku w naszej parafii będzie można skorzystać z sakramentu pokuty przed Świętami do Wielkiej Środy włącznie (spowiedź będzie się odbywała przed Mszą poranną, oraz popołudniu od godz. 17 do 17:30, a następnie po Mszy wieczornej do ostatniego penitenta). W Triduum Paschalne oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt spowiedzi nie będzie.
 3. Do popołudniowych dyżurów kancelaryjnych oraz czwartkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu wrócimy po Wielkanocy.
 4. Poszukujemy mężczyzny na stanowisko kościelnego lub niewiasty na stanowisko zakrystianki. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z księżmi.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 6. Zapowiedzi:

– Patryk Błachnio, kawaler z par. tut. oraz Martyna Panek, panna z par. św. Wawrzyńca w Kocierzewie, zap. 2..

 1. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.