IV Niedziela Wielkiego Postu

mar 18, 2023 | Ogłoszenia

1. Jutro obchodzimy w Kościele uroczystość Świętego Józefa. Msze święte o godz. 7, 17 i 18. Poszukujemy mężczyzn do męskiego koła różańcowego pw. św. Józefa (potrzeba jeszcze ok. 10 mężczyzn). Obowiązkiem członka wspólnoty różańcowej jest odmawianie codziennie jednej dziesiątki różańca. Chcielibyśmy, żeby to koło zostało zawiązane w jutrzejszą uroczystość podczas Mszy o godz. 18. Zgłosić się lub uzyskać więcej informacji można u ks. Samuela.
  2. Osoby biorące udział w rekolekcjach 33-dniowych zapraszamy w czwartek na nabożeństwo przebłagalne o godz. 18:30, które potrwa do ok. godz. 21.
  3. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W piątek droga krzyżowa o godz. 17:30 z udziałem dzieci, natomiast o godz. 18:30 odbędzie się specjalne nabożeństwo drogi krzyżowej w oparciu o objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich. To nabożeństwo jest szczególnie dedykowane dla uczestników rekolekcji 33-dniowych, ale każdy może wziąć w nim udział. Informujemy, że potrwa ono ok. 1,5 godziny. W związku z tym, w piątek nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7, 12, 17 i 18. Po Mszy o godz. 7 nabożeństwo misyjne. Podczas Mszy o godz. 12 odbędzie się uroczyste złożenie przez uczestników rekolekcji 33-dniowych aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, które jest zwieńczeniem tych rekolekcji. Natomiast podczas Mszy o godz. 17 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Msza o godz. 18 odprawiana będzie już z formularza niedzielnego.
  6. Za tydzień po mszach świętych ministranci będą rozprowadzać przed kościołem palmy oraz paschaliki.
  7. Na naszej stronie internetowej umieszczone jest stanowisko polskich biskupów w związku z atakami na św. Jana Pawła II, zachęcamy do zapoznania się z tym tekstem.
  8. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

20 MARCA (poniedziałek)

od godz. 16.00 –  ul. Konopnickiej nr. parzyste (2 księży – jeden od początku drugi od końca)

21 MARCA (wtorek)

od godz. 18.30 –  ul. Konopnickiej nr. nieparzyste od 1 do 7 (1 ksiądz)

22 MARCA (środa)

od godz. 18.30 –  ul. Konopnickiej nr. nieparzyste od 9 do 31 (1 ksiądz)

23 MARCA (czwartek)

od godz. 16.00 –  ul. Konopnickiej nr. nieparzyste (2 księży – jeden od nr. 35, drugi od 75)

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
  2. Zapowiedzi:

– Przemysław Kałużyński, kawaler z par. tut. oraz Anna Maria Wójcik, panna z par. św. Anny w Piasecznie, zap. 2.

– Filip Pytel, kawaler oraz Aleksandra Natalia Bober, panna oboje z par. tut., zap. 2.

– Patryk Błachnio, kawaler z par. tut. oraz Martyna Panek, panna z par. św. Wawrzyńca w Kocierzewie, zap. 1.

1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Stanisława Płochockiego, Izabelę Grabowską. Wieczny odpoczynek…
  2. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.