III Niedziela Wielkiego Postu

mar 11, 2023 | Ogłoszenia

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Andrzeja Gieronia ze zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, który będzie prowadził nasze parafialne rekolekcje wielkopostne
  2. Dokładny plan rekolekcji dostępny jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Msze od jutra do środy włącznie o godz. 7, 16.30, 18 i 19.30. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 19.30 nauka stanowa dla mężczyzn, natomiast we wtorek o 19.30 dla kobiet. W środę o godz. 16.30 Msza z nauką dla chorych oraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i w środę, w poniedziałek spowiedzi nie będzie. W czasie rekolekcji (od poniedziałku do środy) wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 i możliwość indywidualnej adoracji do godz. 16.30. Nauki dla młodzieży (zwłaszcza dla kandydatów do bierzmowania) od poniedziałku do środy o godz. 19. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. W dniu dzisiejszym zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.
  4. Dziś po mszach świętych jest prowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na rehabilitację i leczenie Maćka Antoszkiewicza, który cierpi m.in. na autyzm i upośledzenie umysłowe, w związku z czym wymaga kosztownej opieki i leczenia. Zachęcamy do wsparcia tego celu.
  5. Osoby biorące udział w rekolekcjach 33-dniowych zapraszamy w sobotę na godz. 7 na Mszę św. oraz nabożeństwo wprowadzające w kolejną część ćwiczeń.
  6. W sobotę o godz. 9 zapraszamy do sali pod kinem na kolejne spotkanie w ramach kursu biblijnego i lektorskiego.
  7. Poszukujemy osoby dyspozycyjnej, która mogłaby podjąć pracę w naszej parafii na stanowisku kościelnego. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się po Mszy św. do ks. Marcina.
  8. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

  16 MARCA (czwartek)

  od godz. 16.00 –  ul. Narutowicza nr. nieparzyste (2 księży – jeden od początku drugo od końca)

  17 MARCA (piątek)

  od godz. 19.00 – ul. Narutowicza 6/8 (1 ksiądz) oraz ul. Narutowicza 10 – dom nauczyciela (1 ksiądz)

  18 MARCA (sobota)

  od godz. 11.00 – ul. Narutowicza – nr. parzyste (2 księży – jeden od początku drugo od końca)

  W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii można zapoznać się z  planem kolędy na przyszły tydzień podczas której odwiedzimy mieszkańców ulicy Konopnickiej.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
  2. Od soboty 25 marca rozpoczniemy dodatkową wizytę duszpasterską. Bardzo prosimy aby osoby, które pragną przyjąć księdza z wizytą w swoim domu zgłaszały się mailowo lub w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do piątku, podając imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy.
  3. Zapowiedzi:

   – Przemysław Kałużyński, kawaler z par. tut. oraz Anna Maria Wójcik, panna z par. św. Anny w Piasecznie, zap. 1.

   – Filip Pytel, kawaler oraz Aleksandra Natalia Bober, panna oboje z par. tut., zap. 1.

  4. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Bartosza Pieńkowskiego. Wieczny odpoczynek…
  5. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.