II Niedziela Wielkiego Postu

mar 4, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś z racji dnia solidarności i modlitwy z polskimi misjonarzami po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad Gentes”.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych według następującego porządku: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30 – z udziałem dzieci i 18:30 – z udziałem młodzieży.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na trzy noce Triduum Paschalnego – listy wyłożone są za ławkami. W tym tygodniu na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej do godz. 21.
 4. Osoby biorące udział w rekolekcjach 33-dniowych zapraszamy w sobotę na godz. 7 na Mszę świętą oraz nabożeństwo wprowadzające w kolejną część ćwiczeń.
 5. Za tydzień zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.
 6. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie prowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na rehabilitację i leczenie Maćka Antoszkiewicza, który cierpi m.in. na autyzm i upośledzenie umysłowe, w związku z czym wymaga kosztownej opieki i leczenia. Zachęcamy do wsparcia tego celu.
 7. Zwracamy się z prośbą o wolontaryjną lub odpłatną pomoc w pracach porządkowych prowadzonych w kościele w piątki w godzinach przedpołudniowych. Osoby, które mogłyby i chciały się zaangażować prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
 8. We wtorek 7 marca w Liceum w Sulejówku odbędzie się spotkanie z red. Jakubem Maciejewskim, korespondentem wojennym. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie można nabyć najnowszą książkę red. Maciejewskiego „Wojna. Reportaż z Ukrainy”.
 9. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

6 MARCA (poniedziałek)

od godz. 16.00 –  ul. Andersa (od początku nr. nieparzyste 1 ksiądz)

od godz. 18.30 – ul. Krakowska 13 blok (1 ksiądz)

7 MARCA (wtorek)

od godz. 16.00 –  ul. Andersa (od początku nr. parzyste 1 ksiądz)

8 MARCA (środa)

od godz. 16.00 –  ul. Warecka (od początku nr. nieparzyste 1 ksiądz)

9 MARCA (czwartek)

od godz. 16.00 –  ul. Warecka (od początku nr. parzyste 1 ksiądz)

10 MARCA (piątek)

Kolędy nie będzie

11 MARCA (sobota)

od godz. 9.30 – ul. Krakowska (2 księży – jeden od początku drugo od końca)

W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii możemy zapoznać się z  planem kolędy na przyszły tydzień. Bardzo prosimy o możliwość przywiezienia księży na poszczególne ulice. Osoby które mogą to uczynić prosimy, aby zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii.

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Andrzej Gieroń CM (misjonarz). Pierwsza nauka rekolekcyjna będzie już w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00. Szczegółowy program zamieszczony jest na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Jerzego Lebiedzińskiego. Wieczny odpoczynek…
 4. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.