I Niedziela Wielkiego Postu

lut 25, 2023 | Ogłoszenia

 1. Zgodnie z decyzją polskich biskupów, dziś po każdej Mszy świętej zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych według następującego porządku: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30 – z udziałem dzieci i 18:30 – z udziałem młodzieży.
 3. W środę 1 marca na godz. 19 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny oraz poległych w walce za wolność z racji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.
 4. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Komunia św. udzielana będzie pod dwiema postaciami. Osoby, które odebrały bezpłatne wejściówki zapraszamy na godz. 19 do naszego kina na kolejny film z cyklu „Kino z duszą” pt. „Powołany”.
 5. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:45 oraz popołudniu od 16:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej Mszy św. Chorych, którzy pragnęliby przyjąć księdza w swoim domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej (ok. 19) i będzie trwała przez całą noc aż do porannej Mszy św. w sobotę. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dyżuru adoracyjnego w wybranych godzinach. Na modlitwę w ciszy zapraszamy wszystkich chętnych, także niezapisanych.
 6. W sobotę (4.03) Msza św. poranna sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja) oraz spotkanie modlitewne w ramach rekolekcji 33-dniowych.
 7. W przyszłą niedzielę przypada dzień solidarności i modlitwy z polskimi misjonarzami oraz zbiórka do puszek ofiary na dzieło misyjne „Ad Gentes”.
 8. W sobotę o godz. 9 rozpocznie się w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) kurs przedmałżeński, który potrwa 4 tygodnie. Informujemy, że następny kurs w naszej parafii będzie prowadzony dopiero w listopadzie. Natomiast o godz. 19 także w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko. Pragniemy przypomnieć, że w kwietniu konferencji nie będzie – następna odbędzie się 6 maja.
 1. Informujemy, że od marca tego roku w naszej parafii planowane jest rozpoczęcie działania Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. Celem tej inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji przez dziecko, które zdecyduje się dołączyć do programu. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 marca o godz. 16.30 w salce pod kinem. Spotkania dla dzieci zaplanowane są w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.00. Osoby, które nie będą mogły być na pierwszym spotkaniu proszone są o kontakt telefoniczny z organizatorami: 501 648 686 (p. Ela).
 2. Zwracamy się z prośbą o wolontaryjną lub odpłatną pomoc w pracach porządkowych prowadzonych w kościele w piątki w godzinach przedpołudniowych. Osoby, które mogłyby i chciałyby się zaangażować prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
 3. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie kandydatów na rodziny zastępcze. Zachęcamy do zapoznania się z informacją umieszczoną w gablocie przed kościołem. Rodziny, które są gotowe podjąć się tego zadania i stworzyć rodzinę zastępczą mogą liczyć na bezpłatne profesjonalne szkolenie, specjalistyczną pomoc psychologiczną, terapeutyczną i prawną oraz wsparcie finansowe w formie świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dziecka. Pamiętajmy o słowach Pana Jezusa: „Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje”.
 4. W sobotę Kościół obchodzi święto św. Kazimierza, królewicza. W tym dniu przypada dzień imienin biskupa seniora naszej diecezji Kazimierza Romaniuka oraz 41 rocznica jego święceń biskupich.
 5. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

27 LUTEGO (poniedziałek)

od godz. 18.30 –  ul. Narutowicza 1 – osiedle (1 ksiądz)

28 LUTEGO (wtorek)

od godz. 16.00 –  ul. Wrocławska (od początku 1 ksiądz)

1 MARCA (środa)

Kolędy nie będzie

2 MARCA (czwartek)

Kolędy nie będzie

3 MARCA (piątek)

Kolędy nie będzie

4 MARCA (sobota)

od godz. 9.30 –  ul. Polna ( od końca 1 ksiądz) oraz Południowa ( od końca 1 ksiądz)

W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii możemy zapoznać się z  planem kolędy na przyszły tydzień. Bardzo prosimy o możliwość przywiezienia księży na poszczególne ulice. Osoby które mogą to uczynić prosimy, aby zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Adam Kopyszka. Wieczny odpoczynek…
 3. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.