VII Niedziela Zwykła

lut 18, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś oraz w Środę Popielcową po każdej Mszy świętej ministranci będą rozprowadzać zdrapki wielkopostne. Są to plansze z przygotowanymi zadaniami na każdy dzień Wielkiego Postu, które mają pomóc w lepszym przeżyciu tego okresu oraz w przygotowaniu do Świąt Paschalnych. Cena jednego egzemplarza wynosi 5 zł. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup nowych strojów liturgicznych dla ministrantów.
 2. Jutro o godz. 18 Mszą Świętą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje 33-dniowe „Przez Maryję do Jezusa”. Osoby, które chciałyby w nich wziąć udział mogą nabyć w zakrystii niezbędne materiały rekolekcyjne – podręcznik oraz traktat św. Ludwika. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej: parafiamilosna.pl/rekolekcje33
 3. W środę przypada tzw. Popielec rozpoczynający czas Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7, 10, 17 i 18. Tego dnia obowiązuje post ścisły (maksymalnie 3 posiłki, z czego tylko jeden do syta).
 4. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa wielkopostne w tym roku odprawiane będą w następującym porządku: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30 – z udziałem dzieci i 18:30 – z udziałem młodzieży, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.
 5. W sobotę o godz. 9 zapraszamy do sali pod kinem na kolejne spotkanie w ramach kursu biblijnego i lektorskiego.
 6. W tym tygodniu środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc chorym objętym opieką Caritasu.
 8. Informujemy, że od marca tego roku w naszej parafii planowane jest rozpoczęcie działania Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. Celem tej inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji przez dziecko, które zdecyduje się dołączyć do programu. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 marca o godz. 16.30 w salce pod kinem. Spotkania dla dzieci zaplanowane są w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.00.
 9. Zwracamy się z prośbą o wolontaryjną lub odpłatną pomoc w pracach porządkowych prowadzonych w kościele w piątki w godzinach przedpołudniowych. Osoby, które mogłyby i chciałyby się zaangażować prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
 10. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

20 LUTEGO (poniedziałek)

od godz. 17.00 –  ul. Lubelska (od początku 1 ksiądz)

21 LUTEGO (wtorek)

od godz. 17.00 –  ul. Koszalińska (1 ksiądz)

22 LUTEGO (środa)

Kolędy nie będzie

23 LUTEGO (czwartek)

od godz. 17.00 – ul. Wilsona (od początku 1 ksiądz)

24 LUTEGO (piątek)

Kolędy nie będzie

25 LUTEGO (sobota)

od godz. 10.30 – ul Solskiego (od końca 1 ksiądz)

 

W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii możemy zapoznać się z  planem kolędy na przyszły tydzień. Bardzo prosimy o możliwość przywiezienia księży na poszczególne ulice. Osoby które mogą to uczynić prosimy, aby zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Aleksandrę Lipka, Jadwigę Czyżewską. Wieczny odpoczynek…
 3. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.