VI Niedziela Zwykła

lut 11, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji.
 2. W naszej parafii witamy ks. kan. Tadeusza Jarząba, któremu bardzo dziękujemy za pomoc w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii podczas pobytu w szpitalu ks. Proboszcza.
 3. Zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia dziś o godz. 19.
 4. W niedzielę za tydzień oraz w Środę Popielcową po każdej Mszy świętej ministranci będą rozprowadzać zdrapki wielkopostne. Są to plansze z przygotowanymi zadaniami na każdy dzień Wielkiego Postu, które mają pomóc w lepszym przeżyciu tego okresu oraz w przygotowaniu do Świąt Paschalnych. Cena jednego egzemplarza wynosi 5 zł. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup nowych strojów liturgicznych dla ministrantów.
 5. W poniedziałek 20 lutego o godz. 18 rozpoczną się w naszej parafii specjalne rekolekcje 33-dniowe „Przez Maryję do Jezusa”. Osoby, które chciałyby w nich wziąć udział mogą nabyć w zakrystii niezbędne materiały rekolekcyjne – podręcznik oraz traktat św. Ludwika. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej: parafiamilosna.pl/rekolekcje33.
 6. Informujemy, że od marca tego roku w naszej parafii planowane jest rozpoczęcie działania Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. Celem tej inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji przez dziecko, które zdecyduje się dołączyć do programu. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 marca o godz. 16.30 w salce pod kinem. Spotkania dla dzieci zaplanowane są w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.00.
 7. W tym tygodniu we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. We wtorek obchodzić będziemy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 9. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

13 LUTEGO (poniedziałek)

Kolędy nie będzie

14 LUTEGO (wtorek)

Kolędy nie będzie

15 LUTEGO (środa)

od godz. 16.00 ul. Helska (od początku 1 ksiądz)

16 LUTEGO (czwartek)

od godz. 18.30 – ul. Chełmska (od początku 1 ksiądz)

17 LUTEGO (piątek)

od godz. 18.30 ul. Płocka (1 ksiądz)

18 LUTEGO (sobota)

od godz. 9.30 –  ul. Orzeszkowej (od końca 1 ksiądz)

W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii możemy zapoznać się z  planem kolędy na przyszły tydzień. Bardzo prosimy o możliwość przywiezienia księży, którzy rozpoczynają kolędowanie od godz. 16.00 na poszczególne ulice. Osoby które mogą to uczynić prosimy, aby zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Andrzeja Kowalczyka oraz Helenę Maćkowiak. Wieczny odpoczynek…
 3. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.