Uroczystość Najświętszej Trójcy

maj 30, 2021 | Ogłoszenia

 1. Jutro święto Nawiedzenia NMP, we wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika, w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wszystkie cztery stacje będą odprawiane na schodach wejścia głównego naszej świątyni. Zachęcamy do udziału w procesji służbę liturgiczną: ministrantów i bielanki oraz Totus Tuus.

Osoby, które w tym dniu wezmą udział we Mszy św., przyjmą Komunię Św. i pobożnie będą uczestniczyły w procesji Bożego Ciała, mogą uzyskać odpust zupełny. W tym roku nie będą odbywały się procesje w tzw. oktawie Bożego Ciała.

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są sprawowane każdego dnia o godz. 17.30.
 2. We wtorek o godz. 18.45 odbędzie się zebranie bielanek naszej parafii. Zapraszamy również na to spotkanie dziewczynki, które chciałyby wstąpić do bieli. Bardzo prosimy parafian o przynoszenie kwiatów dla bieli na procesję.
 3. W najbliższą sobotę Pierwsza Komunia Św. dzieci klas IIIa i IIIb z Szkoły Podstawowej nr. 4.
 4. W piątek, pierwszy miesiąca spowiedź rano od godz. 6.40 i po południu od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 5. W sobotę, pierwszą miesiąca, nabożeństwo ku czci MB po Mszy o godz. 7.00.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 8. Zapowiedzi:

– Adrian Ordakowski, kawaler oraz Magdalena Kostrzewa, panna, oboje z par. tut. zap. 2.

– Tomasz Konrad Lukosek, kawaler z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach oraz Anna Konarska, panna z par. tut. zap. 2.

– Tomasz Maciej Borucki, kawaler z par. tut. oraz Katarzyna Kurzawska, panna z par. Św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie, zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Dyra oraz Teodorę Konowrocką. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.